Anasayfa Haber Samsung Galaxy S7, Göz Tarayıcı İle Donatılabilir

Samsung Galaxy S7, Göz Tarayıcı İle Donatılabilir

Üst seviye yeni Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Premium modellerinde göz bebeği okuma özelliğine yer verileceği yönündeki iddialar güçleniyor.

Samsung’un merakla beklenen yeni üst seviye akıllı telefonu Galaxy S7’nin tanıtılmasına birkaç ay kala, ürünle alakalı yeni haberler gelmeye devam ediyor. Şubat ayındaki MWC 2016 etkinliği sırasında sahneye çıkartılması beklenen akıllı telefonun göz okuyucuyla beraber geleceğine yönelik iddialar artıyor.

Geçtiğimiz dönemlerde belirttiğimiz gibi Samsung, Galaxy S7’de büyük ihtimalle birden fazla modele yer verecek. Yani standart olarak sunulacak modele ek olarak bir de üst düzey özelliklerin sunulacağı Premium modeli yer alacak. Galaxy S7 serisindeki her iki modelde de göz okuyucunun yer alacağı üzerinde duruluyor. Bu sayede parmak izi okuyucularla birlikte hayatımıza giren hızlıca kilit açma işlemini doğrudan gözümüzle gerçekleştirebileceğiz. Yani herhangi bir şekilde fiziksel ya da dokunmatik düğmelere tıklamaya gerek duyulmayacak.

Bu göz okuyucusu sayesinde güvenliğin çok önemli bir oranda artacağı belirtiliyor. Yani Android’de gelen kilitleme ve şifreleme algoritmalarına oranla güvenliğin önemli bir oranda artacağı ifade ediliyor. Elbette işin bir de tuş kilidini hızlı açma kısmı var. Sağlıklı şekilde parmak izi okuyan akıllı telefonlar bu işlemi artık olabildiğince hızlı hale getirmiş durumdalar. Ancak, göz okuma sistemiyle kilit açma mekanizmasının da çok daha hızlı ve işlevsel hale geleceği tahmin ediliyor.

Teknoloji yayıncılığı konusunda hem basılı hem de dijital alanda birçok farklı mecrada görev alan editör; haber, dosya konusu ve makaleler hazırlamanın dışında ürün incelemeleri de gerçekleştiriyor.