Samsung, Büyük Ekranlı Akıllı Buzdolabı Hazırladı

In Haber by Yunus Emre6 Comments

Samsung, CES 2016’da tanıtacağı akıllı buzdolabına özel birkaç görsel paylaştı. Büyük dokunmatik ekranıyla kontrol edilen akıllı buzdolabı, çeşitli uygulamalar kurulu olarak gelecek.

Akıllı teknolojiler, hayatımızın her alanında bizlere eşlik etmeye devam ediyor. Önümüzdeki süreçte bu “akıllı” kelimesinin çok daha fazla cihazla birlikte anıldığına şahit olacağımızı tahmin etmek hiç de zor değil. CES 2016’nın başlamasına az zaman kala, şirketler fuarda tanıtımını yapacağı bazı ürünlerin haberlerini paylaşmaya başladılar. Samsung, epey büyük bir ekranıyla dikkat çeken akıllı buzdolabının birkaç görselini paylaştı.

samsung-akilli-buzdolabı2

Buzdolabına dikey şekilde konumlandırılan dokunmatik ekran üzerinden tüm ayarlamalar yapılabiliyor ve kontroller gerçekleştirilebiliyor. Ancak, ek olarak ekranın en alt bölümünde dokunmatik düğmeler de konulmuş. Aslında bu simgelere Android işletim sisteminden aşinayız. Bu düğmeler arasındaki en dikkat çekici ayrıntılardan birisi ise en solda bulunan mikrofon simgesi. Böylece buzdolabının sesli şekilde de kontrol edilebileceğini öğrenmiş oluyoruz.

Samsung her ne kadar ürünle alakalı teknik ayrıntıları paylaşmamış olsa da, çeşitli müzik uygulamalarına destek verileceği tahmin ediliyor. Elbette alışveriş, hava durumu, takvim (içerideki yiyeceklerin durumu vs) gösteren uygulamalar da sisteme entegre bir şekilde gelecek.