Samsung, T3 Harici SSD Serisini Duyurdu

In Haber by Yunus EmreLeave a Comment

Samsung, USB Type C desteği ve minik boyutlarıyla öne çıkan harici SSD çözümünü duyurdu.

Samsung’un geçtiğimiz sene CES’te duyurduğu ve akabinde de satışa çıkarttığı T1 SSD serisi, minik boyutları sayesinde dikkat çekmişti. Firma şimdi T serisi modellerine bir yenisini daha ekledi. Portable SSD T3 olarak isimlendirilen taşınabilir SSD’nin en önemli avantajı USB 3.1 Type C bağlantı arabirimi sunuyor olması. Bu sayede teoride 450 MB/saniyeye varan okuma/yazma yapabildiği belirtiliyor.

USB Type C bağlantı arabiriminin sunulduğu bilgisayarlarla belirtilen yüksek hızda veri aktarımını gerçekleştirebilen taşınabilir SSD, geriye uyumluluk da sunuyor. Bu sayede USB 3.0 ya da USB 2.0 arabirimi üzerinden de sistemlere bağlanıp, kullanılabiliyor. 250 GB, 500 GB, 1 TB ve 2 TB olmak üzere dört farklı depolama seçeneğinin yer alacağı harici depolama çözümü, iki metre yüksekten düşme ve çarpmalara karşı dayanıklı olarak tasarlanmış.

74x58x10.5 mm boyutlarında ve 51 gram ağırlığındaki Samsung Portable SSD T3’ün fiyatı şimdilik bilinmiyor. Önümüzdeki ay satışa çıkması beklenen taşınabilir SSD, T1’de olduğu gibi minik boyutlarını yine aynı şekilde devam ettiriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=GsVHSykXB0Y