Lenovo, ThinkPad X1 Yoga Modelini Duyurdu

In Haber by Yunus EmreLeave a Comment

CES 2016’da yeni ürünleriyle sahne alan Lenovo, OLED ekranlı yeni taşınabilir bilgisayarı ThinkPad X1 Yoga’yı duyurdu.

Lenovo, geçtiğimiz günlerde CES 2016 fuarı kapsamında dünyanın ilk 3D kameralı monitörü olan ThinkVision X24 Pro’yu tanıtmıştı. Fuar cephesinden yeni haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak Çinli üretici Lenovo, OLED ekrana sahip yeni bir taşınabilir bilgisayarının tanıtımını gerçekleştirdi.

X1 Yoga olarak adlandırılan ürünün en büyük özelliği OLED ekranı. Bu ekran dönebilen yapısıyla birlikte, bu formatta ve teknolojide kullanılan ilk model olarak X1 Yoga’da karşımıza çıkıyor. 2560×1440 piksel çözünürlük sunan 14 inç ekranın, OLED teknolojisi sayesinde daha canlı görüntüler sunduğu belirtiliyor. X1 Yoga’nın IPS teknolojili Full HD (1920×1080 piksel) ve WQHD (2560×1440 piksel) versiyonları da bulunuyor.

lenovo-thinkpad-x1-yoga2

Diğer teknik özelliklere baktığımızda ise ise işlemci tarafında ilk seçenek olarak Skylake U serisinin tercih edildiğini görüyoruz. Bu işlemci ailesinin en büyük avantajı elbette enerji tasarrufu konusunda oluyor. Dolayısıyla bu enerji tasarrufu da taşınabilir bilgisayarda bize uzun süreli kullanım olarak geri dönüyor. Ancak Core i7 vPro işlemcilerin sunulduğu farklı opsiyonlar da mevcut. 16 GB’a kadar RAM, 1 TB’a kadar PCIe SSD ve LTE modemli çeşitli konfigürasyonlar bulunuyor.

Lenovo’nun bu modelinin 1.27 kg ağırlığında ve 16.7 mm kalınlığında olduğunu da belirterek, ürünün Nisan ayından itibaren 1449 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağını ekleyelim.