Future Faraday FFZERO1, CES 2016 Fuarında Tanıtıldı

In Haber by Yunus Emre2 Comments

Her bir tekerlek için özel motorun kullanıldığı FFZERO1 konsept otomobili CES 2016’da ziyaretçilerin karşısına çıktı. 

Ziyaretçilere 6 Ocak’ta kapılarını aralayan CES 2016 fuarında tanıtımı gerçekleştirilen bir otomobil konsepti de Kaliforniya’ya ait. FFZERO1 olarak isimlendirilen elektrikli konsept otomobil, 1000 beygir gücünde motora sahip. Bu gücün oluşabilmesi için her tekerlekte bağımsız güç üreten toplam dört motor kullanılmış. Böylece 0 – 100 km hızlanma süresini 3 saniyeden daha kısa bir süre içerisinde alabileceği ifade ediliyor.

Sıradışı bir tasarıma sahip konsept otomobilin önümüzdeki senelerde üretiminin gerçekleştirilmeye başlanacağı belirtiliyor. Ayrıca otomobili geliştiren Future Faraday, bu elektrikli konsept için 1 milyar dolarlık yatırımla önemli bir fabrika ve tesis kurulumu gerçekleşeceğini ifade ediyor.

FFZERO1 elektrikli otomobil, son teknolojilerle donatılmış olarak sunuluyor ve dış görünüşteki farklılık, içte de benzer şekilde devam ettiriliyor. Tek kişilik tasarlanan konsept otomobilin direksiyonuna yerleştirilebilen akıllı telefonla birlikte araç içerisindeki birçok mekanizmanın kontrolü gerçekleştirilebiliyor.

FFZERO1’in Konsept Videosu:

FFZERO1 İç Tasarım Videosu: