Yakın Gelecekte Korsan Oyunlar Tarihe Karışabilir

In Haber, Oyun by Yunus Emre67 Comments

Denuvo Software şirketi tarafından hazırlanan özel şifreleme sistemiyle birlikte, yeni nesil oyunları kırmak imkansız hale gelmiş durumda. Bu sistem, korsan oyunların önümüzdeki süreçte tamamen ortadan kalkabileceğini gösteriyor.

İkinci oyunun üzerinden yaklaşık altı yıl geçmesinden sonra, geçtiğimiz ayın hemen başında satışa çıkartılan Just Cause 3, oyun dünyası açısından büyük bir öneme sahip. Özel olarak geliştirilen sistemle birlikte korsan oyunları tarihe gömülmesi konusunda önemli bir adım atılmış oldu.

Just Cause 3’te kullanılan bu özel sistemle alakalı olarak korsan grubu 3DM açıklama yaptı ve yakın bir zamanda korsan oyunların tamamen ortadan kalkabileceğini belirtti. Son yıllarda satışa sunulan yeni oyunlarda kullanılan korsan karşıtı özel teknolojilerle birlikte korsan oyunların pazardan tamamen silineceği tahmin ediliyor.

Yazılım şirketi Denuvo Software Solutions GmbH tarafından hazırlanan Denuvo isimli teknoloji, gelişmiş bir şifreleme sistemi kullanıyor ve böylece korsan gruplar da yeni nesil oyunları kırmakta çok zorlanıyor ya da kırmayı hiç başaramıyor.