LG V10 Batarya ve Şarj Testi

LG V10 Batarya ve Şarj Testi

In Makale, Mobil, Pratik, Video by Ali Güngör18 Comments

LG V10 Batarya ve Şarj Testi videomuzda Android akıllı telefonun video oynatma süresini batarya tükenene kadar ölçüyor, ardından tamamen dolana kadar şarj ediyoruz…

Akıllı telefonlarda en önemli noktalardan biri kullanım süresi, yani batarya kapasitesi. Ancak bataryanın teknik tablodaki değeri her zaman sağlıklı bilgi vermiyor. Zira telefonda kullanılan donanım ve yazılım her modelde pratik kullanıma farklı bir şekilde yansıyor.

Güncelleme: LG V10 İncelemesi

LG’nin sancak gemisi telefonu LG V10‘un testlerine devam ederken video oynatma süresine bakıyoruz. LG V10 3000 mAh batarya kapasitesine sahip bir telefon. Peki LG V10’un şarj ömrü ve şarj süresi nasıl? Bu testimizde şarjın ne kadar dayandığını ve ne kadar hızlı dolduğunu ölçüyoruz.

LG V10 Batarya ve Şarj Testi videomuzda, 11 saatten daha uzun süren görüntüyü, izleme kolaylığı açısından 100 kat hızlandırarak sunuyoruz. İyi seyirler dileriz…

LG V10 Batarya Testi Detayları

LG V10’u yarı parlaklığa, video oynatıcımızı ise 2/3 oranında parlaklığa ayarlıyoruz. Bu hem bize ortalama değerleri sağlıyor, hem de uçak ya da otobüs yolculuğu gibi koşullarda parlak, rahat bir film izleme için gayet güzel bir görüntü sağlıyor.

Kullanıcılar genellikle orta seviye telefonlarda 480p, üst seviye telefonlarda 720p HD video izliyor. İlerleyen günlerde bu konu ile ilgili yeni anketleri Technopat Sosyal Android Telefonlar bölümünde görebilirsiniz.

Biz testimizde Tears of Steel – Open Movie Project filmini 1080p Full HD kalite oynatıyoruz. MXPlayer, donanımsal hızlandırma etkin bir şekilde filmimizi oynatıyor; bittikçe otomatik olarak baştan başlıyor ve bu işlem sonsuz döngü şeklinde, batarya bitene kadar devam ediyor.

Kurduğumuz kamera düzeneği ile LG V10 batarya testini kaydettik. Testin başında yüzde yüz şarjda olan telefonumuzu şarjdan çekip, filmimizi başlattık ve batarya bitene kadar film açık bıraktık. Videomuzda 9 saat 59 dakika boyunca açık kalan LG V10, son ana kadar film oynatmayı sürdürdü. Bu oldukça iyi bir pil ömrü.

Hızlı Şarj Testi

İkinci testimizde bataryası tamamen boşalmış olan LG V10’u şarja taktık. Kendi kutusundan çıkan şarj cihazı ve kablosu ile 68 dakika içerisinde tamamen şarj oldu.

Telefonun hızlı şarj özelliği oldukça başarılı, yüzde 0’daki telefonu şarja takar takmaz kullanmaya anında başlayabildik. Zaten hızlı açılan telefon bu tür durumlarda çok seri bir şekilde kullanılmaya devam edilebiliyor. Bataryası da çıkabildiği için şarj beklemeden ikinci bir bataryaya geçmek de mümkün.

Günlük kullanım içerisindeki değerlendirmesini devam eden test ve inceleme videolarımızda izleyebileceksiniz.