HTC Vive Ön Siparişleri 29 Şubat’ta Başlıyor

In Haber by Yunus EmreLeave a Comment

HTC’nin Valve ile ortaklaşa hazırladığı sanal gerçeklik sistemi Vive’ın ön siparişleri 29 Şubat’tan itibaren başlıyor.

Oyunlar için geliştirilen sanal gerçeklik cihazlarının, önümüzdeki süreçte önemli bir büyüme göstereceği öngörülüyor. Yapılan analizler sonucunda ortaya çıkan raporlar, 2020 yılında toplamda 30 milyondan fazla sanal gerçeklik cihazının satılacağı yönünde. Elbette satış rakamlarının artmasındaki en önemli sebep, zamanla bu ürünlerin tüm bireysel kullanıcılara hitap edecek olması. Hatta bu konuyla alakalı Oculus’un kurucusu Palmer Luckey açıklama yapmış ve önümüzdeki süreçte herkesin sanal gerçeklik teknolojisinden yararlanmak isteyeceğini belirtmişti. 

Oculus cephesinde CES 2016’da yapılan duyuruyla birlikte siparişler başlatıldı. Bir diğer haber de HTC tarafından geldi. HTC’nin sanal gerçeklik çözümü Vive’ın 29 Şubat’tan itibaren ön siparişleri alınmaya başlanacak. Ürünle alakalı en çok merak edilen ayrıntı elbette fiyatı. Şimdilik fiyatla alakalı herhangi bir açıklama yapılmadı ama Oculus Rift’in 599 dolarlık fiyatına oranla daha ekonomik satılması durumunda birçok kullanıcının tercihinin HTC Vive yönünde olacağı tahmin ediliyor.

Oculus Rift’te olduğu gibi benzer şekilde HTC Vive’da da ilk etapta sınırlı sayıda ülkeye satış gerçekleşecek gibi görünüyor. Daha sonrasında ikinci parti ve üçüncü parti şeklinde farklı ülkelere satışların yapılacağı öngörülüyor. Böylece geçen yıl ortaya çıkan “HTC Vive Şubat’ta satışa çıkacak” haberleri de doğrulanmış oldu.