Anasayfa Haber Wocket Card, Biyometrik Korumaya Sahip

Wocket Card, Biyometrik Korumaya Sahip

Dokunmatik ekranlı ve uygulama destekli akıllı cüzdan üzerinden tüm banka kartları tek cihaz üzerinde toplanabiliyor.

Akıllı teknolojilerin gelişimiyle birlikte, yakın gelecekte kullandığımız en basit cihazlara kadar birçok farklı ürün akıllanacak diyebiliriz. Bu konuyla alakalı birçok farklı örnek geçtiğimiz günlerde sıkça karşımıza çıktı. Arama – kurtarma çalışmaları için tasarlanan nesneleri algılama sistemli akıllı eldivenler, ısıtma destekli ayakkabılar ve büyük ekranlı akıllı buzdolapları bunlardan sadece birkaçı.

Geliştirilen yeni akıllı cüzdanlar, sahibinden uzak olduğu durumlarda çeşitli bildirim sistemleriyle uyarı veriyor ve kullanıcıyı bilgilendiriyor. Her ne kadar bu anlamda geliştirilen birçok farklı örnek bu özelliği sunuyor olsa da, Wocket adı verilen yeni nesil akıllı cüzdan barındırdığı yeni teknolojilerle birlikte akıllı cüzdan kavramını bir adım daha ileriye taşıyor.

wocket-card-akilli-cüzdan1

Çalıştığınız bankalar ve dolayısıyla sahibi olduğunuz tüm banka ya da kredi kartlarının bilgilerini kendi hafızasında saklayan akıllı cüzdan, böylece sizi tüm kartları yanınızda taşıma derdinden kurtarıyor. Tercih ettiğiniz banka hesaplarınızı (10 bin farklı kart bilgisine kadar) tek bir kart aracılığıyla kullanmanıza imkan tanıyan akılı cüzdanın üst bölümünde yer alan okuyucu bölümle birlikte kartlar cüzdana tanımlanabiliyor. Akabinde Wocket Card üzerinden tanımladığınız kartları kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Kullanıcı izni olmadan herhangi bir işlem yapmayan ve ödeme yapılmak istendiğinde de hangi banka ya da kredi kartından çekim işleminin yapılacağını dokunmatik ekran üzerinden karşınıza getiren ürün, biyometrik güvenlik sistemiyle korunuyor. Şimdilik yalnızca Amerika’da kullanılabilen bu akıllı cüzdan, 179 dolar fiyat etiketine sahip.