Anasayfa Haber Skype, Görüntülü Grup Sohbetlerini Mobile Getiriyor

Skype, Görüntülü Grup Sohbetlerini Mobile Getiriyor

Gelecek haftadan itibaren Skype’ın iOS, Android ve Windows 10 uygulamalarına görüntülü grup sohbetleri özelliği geliyor.

Mayıs 2011’de Microsoft’un 8.5 milyar dolara satın aldığı Skype, anlık görüşme özelliklerine bir yenisini daha ekliyor. Kendi blogu üzerinden yayımladığı açıklamayla Skype, gelecek haftadan itibaren mobil uygulaması üzerinden görüntülü grup sohbetleri sunacağı bilgisini verdi.

Akıllı telefon ve tabletler gibi mobil cihazlar üzerinden kullanıcılarına altı yıldır görüntülü görüşme imkanı tanıyan Skype, böylece artık doğrudan mobil aygıtlar üzerinden de grup sohbetlerine imkan tanıyacak. Bu özellik şimdilik dört kullanıcı ile sınırlandırılmış. Yani görüntülü grup sohbetleri şu an için mobil aygıtlar üzerinden en fazla dört kullanıcıyla yapılabilecek. Ancak bu sayının gelecekte artırılabileceği tahmin ediliyor.

Bu yeni özelliğin bireysel kullanıcılar haricinde kurumsal müşteriler için de fayda sağlayacağı aşikar. Görüntülü grup sohbetinin iOS, Android ve Windows 10 platformlarının tamamında sunulacağını da tekrardan hatırlatalım. Gelecek haftadan itibaren aktif edilecek özelliği buradan kayıt yaptırarak denemek mümkün.