Anasayfa Haber Microsoft, Minecraft’ın Eğitim Sürümünü Hazırladı

Microsoft, Minecraft’ın Eğitim Sürümünü Hazırladı

Microsoft Minecraft’ın özel eğitim versiyonunu duyurdu. Oyun, çocukların yaratıcı düşünmelerini ve geniş açıdan bakabilmelerini sağlayacak.

Temelde, küplerle tasarımlar yapılmasını sağlayan Minecraft, son yıllarda özellikle mobil tarafta epey ilgi görüyor. Oyunun bu yükselişi ve yoğun kullanıcı kitlesi, büyük şirketlerin de dikkatini çekiyor. Microsoft, 2014’te Minecraft’ın geliştiricisi Mojang’tan oyunu satın almış ve ardında da Windows 10 sürümünü yayınlamıştı.

Oyunun Windows 10 versiyonunun çıkması, gelecek için önemli bir ipucu niteliğindeydi. Satın alma ve Windows 10 versiyonunu sonrasında Microsoft çocuklara programlamayı öğretmek için Minecraft’ın özel bir versiyonunu daha hazırladı. Şirket ayrıca mağaza ve ofislerinde çocuklara özel Minecraft eğitimleri de vermeye başladı.

Microsoft, Minecraft’ın eğitim versiyonunu da hazırladı. Çocukların daha yaratıcı düşünmesini sağlayacak olan bu versiyonun olaylara daha geniş açıdan bakabilme yeteneği de kazandıracağı düşünülüyor. Bu özel sürüm, okullardaki eğitim sistemine de dahil edilecek. Öğretmeler, çeşitli projelerle öğrencilerin Minecraft’la gelişmesini sağlayacak. Öğrencilerin hesaplarına işlenecek olan Minecraft eğitim versiyonu, evdeki bilgisayar ya da mobil cihazlardan da ücretsiz oynanabilecek.