Anasayfa Haber Samsung, Kendi Sanal Gerçeklik Stüdyosunu Kuruyor

Samsung, Kendi Sanal Gerçeklik Stüdyosunu Kuruyor

Samsung, kullanıcıların Gear VR ile sanal gerçeklik teknolojisini deneyimleyebilmesi için New York’ta içerik stüdyosu kuruyor.

Sanal gerçeklik teknolojileri konusunda yatırımlar yapan Güney Koreli Samsung, geçen yıl Eylül’de Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ile yeni nesil Gear VR gözlüğünü de tanıtmıştı. Bu teknolojiyi yeni nesil donanımlarla sunmak isteyen Samsung, içerik stüdyosu kurma kararı aldı.

Şirketin şimdilik tek sanal gerçeklik çözümü Gear VR. Dolayısıyla New York’ta kurulacak olan stüdyoda, bu ürüne özel içerikler hazırlanacak. Stüdyoda ilk aşamada kısa videolarla sanal gerçeklik teknolojilerini tanıtma amaçlı içeriklerin üretilmesi bekleniyor.

Kullanıcıya bu deneyimi yaşatmak için çözümler sunacak olan Samsung’un, gelecekte 360 derece destekli filmler de hazırlayabileceği tahmin ediliyor. Şirketin hazırladığı videoların diğer sanal gerçeklik gözlükleriyle uyumlu olup olmayacağı ise şu an için bilinmiyor.

Samsung’un attığı bu adım, diğer firmalar için de örnek teşkil edecektir. Şirketler kendi oluşturacakları özel stüdyolarla birlikte bu ürünler için içerikler hazırlayacaklar. Electronic Arts da kısa bir süre önce oyun sektöründe bu deneyimi kullanıcılara aktarmak için kendi stüdyosunu kurma kararı almıştı.