Anasayfa Haber Samsung, Galaxy A9 Pro Modelini Çıkarabilir

Samsung, Galaxy A9 Pro Modelini Çıkarabilir

Samsung’un orta seviye Galaxy A ailesine Galaxy A9 Pro modelini de ekleyeceği konuşuluyor.

MWC 2016’da yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S7’yi tanıtmaya hazırlanan Samsung, bir yandan da Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Bu aileye Galaxy A3, Galaxy A5, Galaxy A7, Galaxy A8 ve Galaxy A9 gibi modellerini dahil eden şirketin, son olarak Galaxy A9 Pro üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Bu ailedeki en yüksek performanslı model olacak Galaxy A9 Pro, SM-A9000 model numarasıyla da anılıyor.

Pro takısıyla birlikte yeni modelin Galaxy A9’a oranla daha yüksek çözünürlüklü ekran ve daha yüksek depolama birimiyle geleceği öngörülüyor. Elbette mobil işletim sistemi tarafında da birtakım farklılıklar olacak. Android 5.1.1 Lollipop’la gelen Galaxy A9’un Marshmallow güncelleme planı var. Ancak Galaxy A9 Pro modeli doğrudan Android 6.0 Marshmallow ile gelebilir.

Galaxy A9’da Full HD (1920×1080 piksel) ekran yer alıyordu ve depolama tarafında ise 32 GB sunuluyordu. Anlaşılan o ki Samsung orta seviye temsilcisi Galaxy A serisinde ekran çözünürlüğünde Full HD’nin de üzerine çıkacak. Depolama tarafında ise muhtemelen 64 GB kapasite sunulacak.