Anasayfa Haber Star Citizen Ücretsiz Deneme Versiyonu Bu Hafta Geliyor

Star Citizen Ücretsiz Deneme Versiyonu Bu Hafta Geliyor

Kickstarter’da en çok para toplayan oyunlardan Star Citizen’in ücretsiz deneme versiyonu bu hafta yayınlanacak.

Kickstarter’dan duyurulan Star Citizen, kısa sürede önemli bir bağış toplamıştı. Chris Roberts’ın şirketi tarafından geliştirilen uzay simülasyonu geçen sene erteleme haberiyle gündeme oturmuştu. Bağış yapanlar, erteleme haberiyle hayal kırıklığına uğramıştı. Alpha 2.1 sürümüne geçen oyunla alakalı Ocak’ın hemen başında bir video da yayınlanmıştı.

Sanal gerçeklik teknolojilerinin de kullanılması beklenen oyunun bu hafta ücretsiz deneme versiyonu sunulacak. PC platformuna özel olarak geliştirilen uzay savaş simülasyonunda, CryEngine 3 motoru kullanılıyor. Star Citizen’de hikaye moduna ek olarak bir de çoklu oyuncu moduna yer verildiğini ekleyelim.

Birleşik Dünya İmparatorluğu’nun Samanyolu Galaksi’sindeki gemisini yönetme görevini üstlendiğimiz oyun bu hafta ücretsiz indirilebilecek ve 14 Şubat’a kadar ücretsiz denenebilecek. 14 Şubat sonrasında ise oynamaya devam edebilmek için ödeme yapmak gerekecek. Oyun tarihinin en çok para kazanan Kickstarter projelerinden biri olan Star Citizen’de başlangıç gemi fiyatının 45 dolar seviyesinde olması bekleniyor.