Samsung, Akıllı Ayakkabısını Tanıtacak

In Haber by Yunus Emre1 Comment

Samsung, IOFIT desteğiyle hazırladığı Salted Venture akıllı ayakkabısını Mobile World Congress’te tanıtacak.

Birçok farklı firma, geçtiğimiz ay CES 2016 sırasında yeni nesil akıllı ürünlerini tanıtmıştı. Benzer şekilde bu haftasonu ziyaretçilere kapılarını aralayacak olan MWC 2016’da da yeni cihazlar sahneye çıkacak. Fuarda tanıtılacak olan yeni nesil ürünlere dair haberler gelmeye devam ediyor. Samsung, Mobile World Congress’te akıllı spor ayakkabısını duyuracak. Üretimi tamamen IOFIT’in gerçekleştireceği bu yeni ürünün proje ve yazılım tarafında Samsung’un imzası var.

Salted Venture olarak isimlendirilen yeni ayakkabının tanıtımı MWC 2016’da yapılacak, ancak ürün sahneye çıkarılmadan bazı ayrıntıları paylaşıldı. Aslında farklı birçok firmanın prototip aşamasında akıllı ayakkabısı var. Ancak IOFIT, Samsung’un gücünden faydalanarak bu yeni modeli çok daha farklı özelliklerle donatmış diyebiliriz.

Standart akıllı ayakkabılar yalnızca adım sayma ve temel birkaç işlevi gerçekleştirebilirken; Salted Venture ayağa uygulanan basıncı bile ölçebiliyor. Böylece sporcuların antrenman sırasında farkında olmadan fazla basınç uyguladığı ayağın analizi yapılabiliyor. Bu da elbette pratikte sporcunun dengesini ve duruşunu düzeltmesi açısından önemli bir veri. Tüm bu veriler ayakkabıdaki sensörler sayesinde toplanıyor. Uygulama desteğiyle birlikte sensörler yardımıyla ayakkabıdan elde edilen veriler, akıllı telefon ya da tabletlerden görüntülenebiliyor.samsung-IOFIT-2

Ayakkabının standart modeli tüm sporcular tarafından kullanılabiliyor, ancak golfçülere özel bir versiyonun da çıkarılacağı belirtiliyor. Temmuz ya da Ağustos’ta 149 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkması beklenen standart versiyona ek olarak, golfçülere özel modelin fiyatı ise 199 dolar olacak.