Hitman Karşınıza Canlı Hedefler Çıkaracak

In Haber, Oyun by Berker Güngör2 Comments

Hitman, oyuncuların ilgisini yüksek tutabilmek için hayli sıra dışı bir oyun mekaniğine başvuracak.

IO Ineractive tarafından geliştirilen ve Mart ayında çıkacak olan yeni Hitman için sistem gereksinimleri bir süre önce açıklanmıştı. Çıkışına fazla zaman kalmayan oyunla ilgili pek fazla yeni haber gelmesini beklemiyorduk. Ancak yapımcı bizi şaşırttı.

Yapımcılar oyuna olan ilgiyi yüksek tutmak için alışılmadık bir oyun unsuruna yer vermeye karar vermişler. Bunun için de “Elusive Targets” adını verdikleri kontratları oyuna dahil edecekler. Bu kontratlar ve hedefleri oyun boyunca rastgele olarak, sadece bir defa ortaya çıkacak.

Her Elusive Target ortaya çıktığında oyunun Save sistemi devre dışı kalacak, yani oyunu kaydedip tekrar hedefin peşine düşmek söz konusu olmayacak. Ayrıca bu hedefler harita üzerinde bile görünmeyecek, yani arayıp bulmanız gerekecek. Başarıyla temizlenen her Elusive Target, oyuncuya özel bir ödül kazandıracak.

Bunun dışında Hitman: Absolution zamanında beğeni kazanan Contracts modu da yeniden karşımıza çıkıyor. Bu modda kendi senaryolarınızı oluşturup oynamakla kalmayacak, isterseniz bunları internet üzerinden paylaşabileceksiniz.

Son olarak, oyunda bir de Escalation Mode bulunacak. Bu modun içeriği de tıpkı Elusive Targets gibi internet üzerinden anlık gelen veri paketleriyle değişecek. Bu modda oynarken gittikçe tuhaflaşan özel senaryolarla karşılaşacaksınız. Belirli bir hedefi, belirli bir şekilde ve belirli bir kıyafeti giyerken ortadan kaldırmak gibi, gittikça daha tuhaf ve zor hale gelen senaryolar anlık olarak oyuncuların karşısına çıkacak.