Anasayfa Haber Bülten HTC Vive Yakında Önsiparişe Çıkacak

HTC Vive Yakında Önsiparişe Çıkacak

Tüketici Sürümü HTC tarafından Barcelona’da tanıtılan Vive 29 Şubat 2016 tarihinden itibaren ön siparişe açılıyor.

HTC, Valve işbirliğiyle geliştirdiği Vive sanal gerçeklik sisteminin ticari sürümünün nihai versiyonunu duyurdu. Gücünü Steam VR teknolojisinden alan bu son nesil Vive sistemi, Vive Telefon Hizmetleri adı verilen yeni bir teknolojiyi de beraberinde getiriyor.

Sanal dünyadan çıkmadan gerçek dünya ile bağlı kalınmasını sağlayan Vive Telefon Hizmetleri, iki gerçekliği birleştirebilme kabiliyetine sahip. Doğrudan sanal gerçeklik gözlüğünden, hem cevapsız, hem de gelen aramaları görmenize ve cevap vermenize, metin mesajlarını almanıza ve hızlı cevaplar göndermenize olanak sağlayan bu yeni sistem, ayrıca yaklaşan takvim içeriklerinizi kontrol etmenizi mümkün kılıyor.

Vive’ın tüketici sürümü, kablosuz olarak hareket takibi yapan güncellenmiş kontrolleri ve ön-kamerası, geliştirilmiş kafa bandı, daha fazla sağlamlık ve denge sunan yenilenmiş kafa yastığının yanı sıra geliştirilmiş görsel sistemiyle Vive Pre’de tanıtılan özelliklerin çok daha fazlasını vaat ediyor.

799 USD fiyat ile satışa sunulan Vive, kısa bir süre için kullanıcıları VR dünyası ile tanıştıracak iki gelişmiş VR modülü ile birlikte gelecek:

İş Simülatörü: 2050 Arşivleri adı verilen ve Owlchemy Labs tarafından tasarlanan bu modül kullanıcılar için tüm işlerin insanların yerine robotlar tarafından yapıldığı ironik bir dünyanın kapılarını açıyor.

Fantastic Makine: Northway Games ve Radial Games tarafından ortaklaşa geliştirilen ikinci modül ise, gökyüzünde yüzen otlarla kaplı bir adada etkileyici bir yürüyüş vaat ediyor. Bu yürüyüşte kullanıcılar kendi elleriyle bir at büyüklüğünde makine inşa ediyorlar ve bu makineyi dünyaya bırakıyorlar.

Vive’da herşey oyundan ibaret de değil. Bu lansman içeriklerinin yanı sıra, HTC, başta eğlence, perakende, eğitim, tasarım, sağlık ve otomotiv olmak üzere birçok sektörde içerik üretimini teşvik etmek için geliştiriciler ile birlikte çalışmalarını sürdürüyor.

Vive tüketici sürümü, 29 Şubat’ta ön-siparişe açılacak ve Nisan ayı itibariyle ticari olarak satışa sunulacak. 799 USD fiyat ile satışa sunulan Vive, kablosuz VR kumandaları, oda ölçeğinde hareket alanı sağlayan sensörleri, dahili kameraya sahip başlığı ve iki VR içeriği ile birlikte sunulan ilk tam VR çözümü olacak. Aynı zamanda SteamVR’ın paket içine dahil edilmesiyle tüm Vive ekipmanlarının en yeni özelliklerle güncel tutulacağını gösteriyor.