Anasayfa Haber AMD Radeon M400 Serisi Nisan Ayında Çıkabilir

AMD Radeon M400 Serisi Nisan Ayında Çıkabilir

AMD’nin M400 grafik işlemcileri, ilk kez Lenovo’nun yeni nesil taşınabilir bilgisayarlarında kullanılacak.

Geçen hafta, Khronos Group ortaklığında Vulkan API 1.0’ı yayınlayan AMD, bu sayede çok çekirdekli işlemcilerle, Radeon grafik işlemcileri etkin bir şekilde kullanma ve yönetme imkanı sunuyor. AMD, dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak Radeon M400 serisini Nisan ayında çıkarmaya hazırlanıyor. Intel Skylake ve Pentium işlemcileri ile uyumlu olarak hazırlanan M400 serisi, önümüzdeki aylarda ilk kez Lenovo’nun YOGA 510 ailesinde yer alacak.

Lenovo, yaptığı bir basın açıklamasıyla yeni taşınabilir bilgisayarlarında kullanacağı AMD grafik işlemcilerini duyurdu. AMD R5 M430 grafik işlemcisinin ilk olarak YOGA 510-14ISK’da yer alması bekleniyor. Benzer şekilde, YOGA 510-15ISK modeliyle de R7 M460’ın geleceği tahmin ediliyor. Bu hamle AMD ve Lenovo’nun yeni grafik işlemcileri konusunda ortaklığını pekiştirmiş olacak.

AMD, henüz M400 serisi grafik yongalarıyla alakalı detay vermekten kaçınıyor. Ancak tahminlere göre R7 M460 modelinde 2 GB video belleği bulunacak. Lenovo’nun AMD M400 serisini kullandığı yeni bilgisayarlarının Avrupa’da 1500 TL ila 2300 TL arasında fiyatlandırılması bekleniyor.

Teknoloji yayıncılığı konusunda hem basılı hem de dijital alanda birçok farklı mecrada görev alan editör; haber, dosya konusu ve makaleler hazırlamanın dışında ürün incelemeleri de gerçekleştiriyor.