Anasayfa Haber Alan Wake Geri Dönecek

Alan Wake Geri Dönecek

Remedy tarafından yapılacak sonraki oyunun “Alan Wake’s Return” olma ihtimali hayli yüksek.

Yıllar önce piyasaya çıktığında kendine ciddi bir hayran kitlesi edinen Alan Wake, önce Xbox ve sonra da PC üzerinde hayli ilgi toplamıştı. Daha o zamanlar ikinci bir oyun üzerinde çalışıldığı bilgisi gelmiş, hatta bir de Alan Wake 2 oynanış videosu ortaya çıkmıştı.

Bu videoyu aşağıda izleyebilirsiniz, ancak Alan Wake 2 hakkında piyasaya çıkan en son bilgi de bundan ibaret kaldı. Finlandiyalı Remedy Entertainment başka projeler üzerinde yoğunlaşma kararı aldı. Alan Wake adı ise uzun bir süre hiç anılmadı

Yeni gelen bir habere göre, Remedy ikinci oyun üzerinde çalışıyor olabilir. Kısa bir süre önce “Alan Wake’s Return” markasının patentini çıkaran şirketin, bir sonraki oyununun bu olacağı yönünde fısıltılar dolaşıyor.

Remedy uzun süredir Quantum Brake üzerinde çalışıyordu. Bu oyun aslında geçen yıl çıkması planlanan, ancak çıkış tarihi 2016 yılının Nisan ayına sarkan bir yapım. Söylentilere göre yeni marka patentini alan Remedy, Quantum Brake piyasaya çıktıktan sonra tüm dikkatini kayıp kahraman üzerine yoğunlaştıracak.