Battlefield 5, Birinci Dünya Savaşı’nda Geçebilir

In Haber, Oyun by Yunus Emre13 Comments

Yeni Battlefield oyununun, Birinci Dünya Savaşı döneminde geçeceği yönünde haberler var.

Battlefield 4, üç yıl önce PC, PlayStation ve Xbox için piyasaya çıkmıştı. Geliştirici ekip, ardından Battlefield Hardline’ı da hazırlamıştı. Ancak 2013 sonrasında Battlefield serisinin devamı niteliğindeki herhangi bir oyun çıkmamıştı. Son olarak birkaç ay önce İsveçli DICE stüdyosunun yeni bir Battlefield oyunu için çalışmalara başladığı ortaya çıkmıştı.

Yeni söylentiler, Battlefield 5’in hazırlıklarının devam ettiği ve oyunun Birinci Dünya Savaşı döneminde geçeceğine işaret ediyor. Oyunlarda nadiren yer verilen ilk büyük savaş, şimdi Battlefield’ın en yeni versiyonunda karşımıza çıkacak gibi görünüyor. 1914’te başlayan ve dört yılı aşkın süre devam eden Birinci Dünya Savaşı, geçmişte az sayıda oyuna konu olmuştu. Oyun yapımcıları daha ziyade İkinci Dünya Savaşı’nı işlemeyi tercih ediyorlar.

Battlefied serisi de bir İkinci Savaş oyunu olarak başlamış, sonradan modern zaman savaşlarını konu almaya başlamıştı. Modern savaş oyunlarına ilgi aynı şekilde devam ederken, piyasada eski dönemlere ait savaş oyunları da bekleniyor. Birinci Dünya Savaşı dönemini konu almak, DICE için farkıbir iş ortaya çıkarmayı sağlayabilir. 26 Ekim’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkması beklenen yeni oyunun, taktik takım oyunu ağırlık bir FPS olacağı da söylentiler arasında yer alıyor.