Anasayfa Haber Samsung, MicroSD Konusuna Açıklık Getirdi

Samsung, MicroSD Konusuna Açıklık Getirdi

Samsung’un önemli isimlerinden Kyle Brown, Galaxy S7’de kullanılan microSD kart yuvasının sebebini açıkladı.

Güney Koreli Samsung, geçen yıl Ağustos’ta Galaxy S6 ve Galaxy Note5 modellerini tanıtmıştı. Şirket, her iki akıllı telefonunda da microSD kart yuvasına yer vermediğinden dolayı eleştirilerin hedefi haline gelmişti. Ancak, geçen ay düzenlenen Unpacked etkinliğiyle sahneye çıkarılan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’de microSD kart yuvası tekrar geri döndü.

Samsung’un bu kararı, Android Marshmallow ile gelen “microSD karta uygulama kurma” özelliği sebebiyle verdiği tahmin ediliyordu. Ama geçen hafta Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’de microSD karta uygulama kurulamadığı da ortaya çıkmıştı. Tüm bu bilgilerin üzerine şirketin önemli isimlerinden Kyle Brown bir açıklama yaptı.

Brown, geçen sene Galaxy S6 ve Galaxy Note5’te microSD kart yuvasına yer verilmemesinin sebebini, “ek bir kartın akıllı telefonu yavaşlatacağı” şeklinde açıkladı. Samsung’da içerik yönetiminden sorumlu Kyle Brown, Galaxy S6’nın piyasaya çıktığında ihtiyaç duyulan tüm bileşenlere yer verdiğini de ifade etti. Galaxy S7’de ise daha yüksek performansı hedefleyen şirket, yeniden microSD kart yuvasını kullanma kararı almış. Yapılan açıklamalardan, Galaxy S7’deki microSD kart yuvasının performans kaybına sebep olmadığını çıkarabiliriz.