Anasayfa Video SanDisk Extreme PRO microSDXC UHS-II İlk Bakış

SanDisk Extreme PRO microSDXC UHS-II İlk Bakış

SanDisk, dünyanın en yüksek transfer hızına sahip yeni nesil microSD kartını Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttı.

Flaş depolama çözümleri sunan SanDisk Corporation, dünyanın en hızlı microSD kartını tanıttı. SanDisk Extreme PRO microSDXC UHS-II sayesinde kullanıcılar; aksiyon kameralarından, insansız hava araçlarından ve akıllı telefonlarından devasa video dosyalarını oldukça hızlı sürede depolayabiliyor.

SanDisk ürün pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Dinesh Bahal, “Aksiyon kameraları günümüzde dijital görüntüleme alanında en hızlı gelişen segmentken, İHA’lar (insansız hava aracı-Drone) giderek daha da çok rağbet görüyor ve insanların daha yüksek kapasiteli, daha kaliteli 4K ultra HD içerikler yakalayabilecekler fırsatlar sunuyor. Bizler bu kartı özellikle hacimleri dosyalar göndermek için daha hızlı çözümler arayan tüketiciler için tasarladık. Ve şu anda en hızlı microSd UHS-I kartımızdan neredeyse 3 kat daha hızlı olan bu ürünümüzle, içerik transferine harcanan zamanı çarpıcı bir şekilde azaltmış bulunuyoruz” diyor.

64GB* ve 128GB kapasiteleriyle sunulan bu yeni kart, 275MB/s2’ye kadar hızıyla yüksek kaliteli içerikleri rekor çabuklukla gönderebiliyor. Sınıf 10 ve UHS Hız Sınıfı 3 (U3) özelliklerine sahip SanDisk Extreme PRO UHS-II microSD kart, en son model aksiyon kameralarında, İHA’larda ve akıllı telefonlarda Full HD and 4K Ultra HD video3 görüntüler yakalamak için mükemmel bir ürün. Ayrıca dosyaları PC’ye rahat bir şekilde aktarabilmeniz için USB 3.0 kart okuyucu da içeriyor.

IDC mobil ve tablet ürünler araştırma direktörü Les Santiago, “Günümüzün mobil cihazları hiç olmadığı kadar gelişmiş cihazlar ve mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak için daha ileri teknolojiler gerektiriyor. Full HD ve 4K video gibi daha yüksek kalitede içerik talebi arttıkça, kapasite yüksekliğinde artış ve depolama çözümlerinde hız ihtiyacı aynı ölçüde çoğalıyor. Extreme PROmicroSDXC UHS-II hafıza kartı, yeni evrilen bu ihtiyaçları karşılamak için birebir,” diyor.

Yeni nesil cihazlar için yapıldı

Basile David, DJI Kıdemli İçerik Müdürü Basile David şöyle diyor: “Yaratıcılarımızın dünyanın, şimdiye dek görülmemiş, en harika görüntülerini yakalamalarını sağlamak için çalışıyoruz. Ürünlerimizle her gün üstün kalitede profesyonel görüntüler yakalanıyor ve SanDisk’in yeni UHS-II kartı, portföyümüzün en önemli tamamlayıcısı. Bu yeni kartlar fevkalade hızlarıyla, fikirlerini hızla hayata geçirmek isteyen  yaratıcılarımıza zaman kazandırıyor.”

SanDisk Extreme PRO microSDXC UHS-II kartlar UHS-I cihazlarla geriye doğru uyumlu ve kullanılan cihazın sağladığı UHS-I hızlarını gerçekleştirebiliyor. Ayrıca günümüzün sağlam cihazları için  tasarlanmış bu kartlar, sıradışı ortamlarla da başa çıkabiliyor. SanDisk Extreme PRO microSDXC UHS-II microSD kartlar4darbeye, sıcaklı değişimine, suya ve X ışınlarına dayanıklı.

Fiyat ve Erişilebilirlik

SanDisk Extreme PRO microSDXC UHS-II kartlar ömür boyu sınırlı garantili5 olarak €159,99 ve €319,99 fiyatları ile dünya genelinde ikinci çeyrekte satışa sunuluyor.

  • *1GB=1.000.000.000 bayt. Gerçek kullanıcı depolaması daha azdır.
  • 1 SanDisk Extreme microSD UHS-I kartı ile 95MB/s okuma hızıyla karşılaştırıldığında.
  • 2 275MB/s’ye kadar okuma hızı; 100MB/s’ye kadar yazma hızı. Kurum içindeki testler temel alınmıştır; performans, kullanılan cihazın arabirimine, kullanma koşullarına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. 1MB=1.000.000 bayt.
  • 3 Uyumlu cihazlar gerektirir. Full HD (1920×1080) ve 4K Ultra HD (3840 x 2160) desteği, kullanılan cihaza, dosya özelliklerine ve diğer faktörlere göre değişebilir. Bakınız www.sandisk.com/HD. UHS Hız Sınıf 3, UHS destekli cihazlarla gerçek zamanlı video kaydı için tasarlanmış  bir performans seçeneğini belirtir.
  • 4 Sadece kart. Daha fazla bilgi ve sınırlamalarla ilgili olarak ürün ambalajına ve www.sandisk.com/proof adresine bakınız.
  • 5 Bakınız www.sandisk.com/wug.