HTC 10, USB Type-C Portuyla Gelebilir

In Haber by Yunus Emre3 Comments

Son söylentilere göre HTC’nin yeni amiral gemisi One M10 değil, HTC 10 şeklinde adlandırılacak ve USB Type-C portuna sahip olacak.

HTC, geçtiğimiz sene Kasım ayında yeni akıllı telefonu One A9’u tanıtmıştı. MWC 2016’yı boş geçen şirket, aradan geçen beş aylık süreçte herhangi bir yeni model eklemedi. Ancak, gelecek ay düzenlenmesi beklenen özel bir etkinlikle HTC 10’un sahneye çıkarılması bekleniyor. Şu ana kadar One M10 şeklinde anılan akıllı telefon, son söylentilere göre HTC 10 ismiyle piyasaya sürülecek.

5.15 inç Quad HD (1440×2560 piksel) ekranın yer alması beklenen amiral gemisi modelde, Qualcomm’un en yeni mobil işlemcisi Snapdragon 820 kullanılacak. Grafik işlem birimi ise Adreno 530 olacak. 4 GB RAM ve HTC’nin kendi kamera teknolojilerini destekleyen 12 MP arka kameraya (Nexus 6P’de kullanılan Sony IMX377 sensörlü) ek olarak yeni nesil kablolu bağlantı arabirimi USB Type-C’nin sunulması bekleniyor.

Ayrıca One A9’da olduğu gibi HTC 10’da da parmak izi okuyucu bulunacak. Yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonun, 19 Nisan’daki etkinlikle duyurulması bekleniyor. Siyah ve beyaz renk opsiyonları olacağı da söylentiler arasında.

Güncelleme: HTC 10 Type-C portuyla geldi. HTC 10 İnceleme videomuzda görebilirsiniz…