Android N Önizleme Sürümünün Dağıtımı Başlıyor

In Haber, Mobil by Yunus Emre2 Comments

Android N resmiyet kazandı. Yeni mobil işletim sisteminin önizleme sürümü, uyumlu cihazlara kısa süre içerisinde dağıtılmaya başlanacak.

Google, her yıl Mayıs’ta düzenlediği I/O Geliştiriciler Konferansı’nda yeni ürün ve teknolojilerini duyuruyor. Ancak şirket bu yıl biraz daha hızlı davranarak son birkaç haftadır söylentileri ortaya çıkan Android N mobil işletim sisteminin önizleme sürümünü yayınladı.

Android N tarafında şimdilik kararlı çalışan bir sistem beklememek gerekiyor. Keza önizleme sürümü olduğundan birçok farklı hata ve açık bulunabilir. Google’ın Android N önizleme sürümünü erken yayınlama sebebi, “geliştiricilerden kısa sürede geri dönüşlerin toplanabilmesi” şeklinde belirtiliyor.

Google, toplam beş farklı önizleme sürümü yayınlayacak ve yaz aylarında da Android N’in nihai sürümünü yeni Nexus’larla birlikte çıkaracak. Şirket şu an önizleme sürümü için kayıtlara başlamış. Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player ve Pixel C’de için Android N önizleme sürümü kısa süre içerisinde dağıtıma çıkacak.