Anasayfa Haber Minecraft VR, Android İçin Geliyor

Minecraft VR, Android İçin Geliyor

Minecraft’ın sanal gerçeklik versiyonu Samsung işbirliğiyle Android’e geliyor.

Microsoft iki yıl önce Minecraft oyununu, yapan şirketle birlikte satın almıştı. Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan Minecraft, sanal gerçeklik platformlarına da geliyor. Hem masaüstü, hem de mobil platformlarda yüksek başarılara ulaştıktan sonra sanal gerçeklik ürünlerinin de yaygınlaşmasıyla, Minecraft’ın bu alanda da iddialı hale geleceği tahmin ediliyor.

Bir süre önce Microsoft ve Oculus işbirliğiyle Minecraft’ın sanal gerçeklik desteğine kavuşacağı gündeme gelmişti. Son haberler ise Samsung’un Gear VR ile bu desteği sağlayacağı yönünde. Samsung Gear VR sayesinde Minecraft’ın sanal gerçeklik versiyonunu deneyimlemek mümkün olacak.

Esasında Microsoft ve Oculus ortaklığında, Minecraft’ın sanal gerçeklik versiyonunda önemli bir yol alınmış. Dolayısıyla Samsung Gear VR’da da benzer bir yapı kullanılacağından, geliştirme sürecinin kısa zamanda tamamlanması bekleniyor. Android için hazırlanacak yeni Minecraft VR, Samsung’un 100 dolara sattığı ve Galaxy S7/Galaxy S7 Edge ön siparişi verenlere hediye ettiği Gear VR ile oynanabilecek.