Anasayfa Haber Voltron Geri Dönüyor!

Voltron Geri Dönüyor!

Netflix, önümüzdeki yaz aylarında yeni Voltron bölümlerini yayınlamaya başlayacak.

1980’lerin robot temalı animesi Voltron, döneminin en iyi bilinen yapımlardandı. 1990’larda CGI (Computer-Generated Imagery) tekniği kullanılarak tekrardan yayınlanan çizgi dizide, ana karakterler beş farklı robot aslanı kullanıyordu. Bu robot aslanlar, bağımsız savaşabildikleri gibi bir araya gelerek Voltron’u da oluşturabiliyorlar. Voltron, Netflix ve DreamWorks Animation ortaklığında geri dönüyor. 22 dakikalık 13 bölüm şeklinde yayınlanacak olan yeni seri Voltron: Legendary Defender olarak isimlendirilecek.

Voltron: Legendary Defender’da beş cesur savaşçı ve Arus gezegeni konu alınacak. Elbette eski kitleyi tekrardan elde edebilmek için ana hikaye devam ettirilecek ve yeni teknolojiyle harmanlanacak. Çizgi dizinin ilk bölümü 10 Haziran’da Netflix üzerinden yayınlanacak.Voltron-Legendary-Defender1

Gerçek adı Voltron olsa da, Türkçe’de yıllarda Voltran şeklinde kullanıldığı için çizgi dizinin bizde bu şekilde anıldığını da ekleyelim. Türkiye’de de bir süre önce hizmet vermeye başlayan Netflix’in, beklenen etkiye ulaşılırsa klasikleşen diğer çizgi diziler için de benzer çalışmalar yapabileceği söyleniyor.