Anasayfa Haber LG G5 ile Oyun Başlıyor

LG G5 ile Oyun Başlıyor

"Oyun Nisan'da başlıyor"

LG, yeni sancak gemisi akıllı telefonu G5 için yeni ve gizemli bir video yayınladı. “Oyun Başlıyor; Takipte Kal” adıyla yayınlanan videoda ilginç detaylar var…

LG’nin Mobile World Congress 2016’da tanıttığı yeni G5 akıllı cep telefonu geliyor. Telefonun çıkışından önce LG Türkiye YouTube kanalı üzerinden yayınlanan ve sosyal ağlarda paylaşılan yeni bir video ilginç bazı detaylar barındırıyor. Önce 15 saniyelik kısa videoyu izleyelim:

https://www.youtube.com/watch?v=L3Hyr1ed5Yc

Video altındaki bilgi bölümünde sadece şu yazı var:

“Oyun Başlıyor; Takipte Kal!
#LGG5ileEğlen”

Videonun içeriğinde ise G5 merkezde kalacak şekilde hazırlanmış bir kurgu var. Burada videonun hemen başında G5’in modüler yapısı gösteriliyor. Telefonun tek parça metal gövdesine karşın bataryası değiştirilebiliyor. Daha ilk anda bu bataryanın tek harekette takılabildiği gösteriliyor.

LG CAM Plus
LG CAM Plus

Ama bu standart batarya değil: LG CAM Plus. Standart LG G5 bataryasından çok daha yüksek kapasite ile 4000 mAh kapasite sunuyor. Normalde olan 2800 mAh değerine göre 1200 mAh daha fazla. Pratik kullanım ömrünü iki günün ötesinde üçüncü güne taşıması bekleniyor.

LG CAM Plus takılmış G5
LG CAM Plus takılmış ve batarya kapasitesi 4000 mAh’a çıkmış G5

Peki nedir bu LG CAM Plus? Akıllı telefonu ergonomik açıdan kullanımı çok daha kolay bir dijital kamera formuna kavuşturuyor. Üzerindeki özel kamera tuşları ile kontrolü kolaylaştırırken, ağırlık merkezini de hakim ele oturtacak şekilde değiştiriyor. İncelemede daha fazla detayı sizlere aktaracağız.

Bu karede gariplik yok mu?
Bu karede gariplik yok mu?

Üçüncü saniyeye geldiğimizde sahnedeki gariplik ya da daha doğrusu ilginçlik kendisini daha iyi gösteriyor. Klasik bir restoran sahnesi gibi görünse de herkesin yüzü birbirine benziyor; herkes sakallı ve bıyıklı. Ama restoranda kadınlar da var, yüzleri kapatırsak en azından giysi ve kolye olarak baktığımızda, böyle gibi duruyor, ama değil.

Yüzlere dikkat
Yüzlere dikkat

Burada bir yüz değiştirme oyunu mu var? Yoksa videonun devamında farklı bir mesaj mı olacak işte bu merak konusu.

Aynı karede, arkaplandaki adamlarda da aynı görüntü var, cam üzerindeki yüzün yansımasında da… Hatta bir arabayı çekerek getiren garson giyimli kişide bile aynı detay var. Burada acaba rakiplerin birbirine benzerliğine mi bir gönderme var? Zira LG G5, MWC’de tanıtılan telefonlar içerisinde en sıradışı model oldu. Bu videoda da sıradanlığın içerisinde her şey sıradışı duruyor.

Aklımıza Being John Malkovich ya da Türkiye’deki adıyla John Malkovich olmak filmi geliyor. Filmdeki gibi gizli bir tünelle mi karşılaşacağız? Yoksa LG G5’in içine mi yolculuk edeceğiz?

John Malkovich Olmak - Being John Malkovich
John Malkovich Olmak – Being John Malkovich

 

Peki bunlar bir yana, garsonun çekerek getirdiği araçta ne var?

Hareketli bir şekilde izlediğimizde işlevini pek belli etmeyen, dönen kollar, hareket eden toplar ve yükselip alçalan bir ateş ile çok ilginç bir mekanizma görüyoruz. Bunun sağ alt kısmında LG G5 görseli yer alıyor.

15 saniyelik bir video olmasına karşın birbirinden çok farklı ilginçlikleri bir araya getiren, ilginç bir sahne. Sonra “Oyun Nisan’da başlıyor” mesajı ve onu takip eden “LG G5, hayat güzel sen eğleniyorsan” sloganını görüyoruz. Nisan ayı geldi çattı, bakalım LG’nin G5 için nasıl bir oyunu ve kampanyası olacak.

lg-g5-hayat-guzel

Bu esnada MWC 2016’da sizler için hazırladığımız LG G5 Ön İnceleme videosunu izleyebilir, LG’nin videosunun devamı için YouTube kanalını takip edebilirsiniz…

Güncelleme:

Videonun devamı yayınlandı, görüyoruz ki bu Snatch, Crank gibi filmlerle tanıdığımız ve sevdiğimiz Jason Statham’ın ta kendisi.

https://www.youtube.com/watch?v=YuJZiu5AAJk