HTC 10 Mini Sonbaharda Tanıtılabilir

In Haber by Yunus EmreLeave a Comment

HTC, Eylül’de özel bir etkinlikle 4.7 inç ekranlı HTC 10 Mini modelini tanıtabilir.

HTC, geçen sene Kasım’da Snapdragon 617 yonga setli One A9 modelini tanıtmış, ancak Şubat’taki MWC 2016’yı boş geçmişti. Tayvanlı şirket birkaç hafta önce yeni üst seviye modelin 12 Nisan’daki online etkinlikte tanıtılacağı bilgisini vermişti. Etkinlikten önce HTC 10 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Ancak son haberlere göre bu yeni modelin bir de ufak ekranlı “Mini” versiyonu olacak.

Mini modelinin, HTC 10’da olduğu gibi yüksek performanslı bileşenlerle donatılacağı biliniyor. Yani aslında aradaki en önemli fark ekran boyutu olacak. 4 inç ekrana sahip akıllı telefonların yeniden popülerlik kazandığı dönemde, HTC de pastadan pay almak istiyor. Apple’ın 21 Mart’taki etkinlikte 4 inç iPhone SE modelini tanıtması, HTC’yi bu adımı atmaya ikna etmiş olabilir.

HTC 10 Mini’deki 4.7 inç ekran Full HD yani 1920×1080 piksel çözünürlük destekleyecek. Ayrıca bu yeni modelde tahminlere göre Qualcomm Snapdragon 823 yonga seti ve 4 GB RAM bulunacak. 2.8 GHz hızda çalışan dört adet Kyro çekirdeğini barındıran Snapdragon 823, gelecek senenin üst seviye modellerinde sıkça karşımıza çıkacak. HTC 10 Mini’nin Eylül ayında tanıtılması bekleniyor.