Anasayfa Haber NVIDIA, Sanal Gerçekliği İş Dünyasıyla Buluşturuyor

NVIDIA, Sanal Gerçekliği İş Dünyasıyla Buluşturuyor

NVIDIA, sanal gerçeklik teknolojisini iş dünyasına adapte etmek için “VR Hazır” programını başlattı.

Son birkaç yıldır adı sıkça anılan teknolojilerden biri de sanal gerçeklik. Bu teknoloji her ne kadar eğlence sektörüyle anılsa da, aslında iş dünyası için de büyük önem taşıyor. Bu kapsamda NVIDIA da iş dünyasında en iyi sanal gerçeklik deneyimini yaşatabilmek için “VR Hazır” programını başlattı. NVIDIA bu program kapsamında Dell, HP ve Lenovo gibi şirketlerle çalışmaya başlamış. NVIDIA, en yüksek performanslı sanal gerçeklik deneyimini yaşatmak için Quadro GPU’larda da VR Hazır sistemini destekliyor.

Şirket ayrıca mobil alanda da sanal gerçeklik deneyimini geliştirmek için çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda MSI ile iş ortaklığı yapan şirket, WT72 dizüstü bilgisayarda VR Hazır sistemini kullanıma hazırlamış. NVIDIA’nın bu alanda hedef aldığı en önemli kitle ise tasarımcılar ve mühendisler.

MSI-WT72

MSI WT72’deki Quadro M5500 grafik işlemci, Maxwell mimarisinin kullanıldığı ilk dizüstü bilgisayar olma özelliği taşıyor. 2048 CUDA işlemci çekirdeğiyle yüksek performans sunan mobil grafik işlemci, en zorlu çizimlerde, modellemede ve hatta film yapımında bile hızlı çözüm üretiyor. MSI WT72, 3D tasarım çalışmaları için de Autodesk VRED onayıyla birlikte geliyor.