AMD, HTC Vive Destekli Yeni Sürücüsünü Yayınladı

In Haber by Yunus EmreLeave a Comment

AMD, Oculus Rift ve HTC Vive destekli Radeon Software Crimson Edition sürücüsünü yeniledi.

HTC, Barselona’da düzenlenen CES 2016 fuarında sanal gerçeklik gözlüğü Vive’ı tanıtmıştı. 29 Şubat itibariyle ürünün ön siparişlerini toplamaya başlayan şirket, bu hafta Vive’ın geliştirici versiyonunun satışlarına başlıyor. Yazılım tarafında HTC’nin en büyük destekçilerinden biri olan AMD de bu süreçte kullanıcılara daha iyi bir sanal gerçeklik deneyimi yaşatmak için önemli adımlar attı.

AMD, geçen hafta Radeon Pro Duo destekli sürücüsünü duyurmuştu. Bu yeni sürücü aynı zamanda HTC Vive ve Oculus Rift’le de uyumlu. Radeon Software Crimson Edition 16.3.2 ismini taşıyan sürücü yeniden güncellendi ve LiquidVR optimizasyonlarıyla donatıldı. En yeni sürücü 16.3.4 ve şu an beta aşamasında. 

Affinity-Multi-GPU

AMD LiquidVR’ın öne çıktığı iki farklı nokta var. Bunlardan biri Affinity Multi-GPU. Bu özellikle uygulamalar, görevleri belirli GPU’lara atıyor ve çoklu GPU render konusunda önemli bir avantaj sağlıyor. LiquidVR özelliklerinden bir diğeri ise Direct-To-Display. Bu sistem de esasında sanal gerçeklik ürününüzü işletim sisteminize uyumlu hale getiriyor.

Ayrıca sisteminizin sanal gerçeklik performansını SteamVR ile ölçebileceğinizi de hatırlatalım.