Anasayfa Haber Corsair, PSU Serilerinin Garantisini 3 Yıl Uzattı

Corsair, PSU Serilerinin Garantisini 3 Yıl Uzattı

Corsair tarafından belirlenen bazı PSU serilerinde artık 7 yıl değil, 10 yıl garanti uygulanacak.

Corsair, geçtiğimiz günlerde bazı güç kaynağı serilerine uzatılmış garanti uygulanacağını duyurdu. Artık Corsair AXi, HXi, RMi ve RMx serisi güncel ve gelecek PSU’lar, standart 7 yıl yerine, 10 yıllık garantiyle kullanıcılara sunulacak.

Yapılan resmi açıklamaya göre bu serilere ait bir PSU’ya sahip olan kullanıcılar, herhangi bir başvuru veya kayıt yapmadan yeni uzatılmış garantiden faydalanabilecek. Uzatılmış garanti bugüne kadar satılan seçili PSU’larda dünya çapında geçerli.

3 yıl uzatılan garanti sayesinde ile sistem toplama tutkunlarının AXi, HXi, RMi ve RMx serisi Corsair PSU’lara olan güveninin artması bekleniyor. Corsair, gerek ürün kalitesi ve ömrü, gerekse müşteri hizmetleri açısından hali hazırda PSU piyasasında oldukça güvenilir bir marka. Uzatılmış garanti de, teknoloji devinin ürünlerine olan güvenini gözler önüne seriyor.

Uzatılmış Garantiler İle İlgili Önemli Noktalar

Peki bu garantiden kullanıcı nasıl yararlanacak? Türkiye’deki yasal mevzuat satıcıyı 2 yıl boyunca sorumlu tutuyor. Sonrasında devreye distribütör devreye giriyor. Daha önce uzatılmış garanti ile ilgili olarak sorun yaşayan kullanıcılar, bu sorunu genellikle satış noktasında yaşadı.

Peki ne yapmalı? Ürünü alırken sadece aldığınız noktayı değil, dağıtıcıyı yani distribütörü de not almalısınız. Eğer ürününüzde 2 yıldan daha uzun bir garanti varsa, 2 yıl sonrasında satın aldığınız nokta garanti ile ilgili olarak sorun çıkartırsa siz de distribitör kanalı ile ürününüzü garantiye sokmalısınız.

Peki diyelim ki dağıtıcı battı, kapandı, isim değiştirdi? O zaman diğer dağıtıcılara gidiyorsunuz zira Türkiye’de sattıkları malın arkasında malın kaynaklarından biri olarak durmaları gerekiyor. A Dağıtıcısı yerine B dağıtıcısına giderken elinizde orijinal fatura, ürün seri kodu gibi bilgilerin elbette olması gerekiyor.

Bütün bunları elbette okurlarımıza yardımcı olmak için paylaşıyoruz, firmaların vaat ve sorumluluklarının sadece kendilerini bağladığını, Technopat olarak bizimle ilgisi olmadığını hatırlatalım. Mevzuat değişimleri de her zaman olasıdır. Bu bağlamda marka güveni en önemli unsur diyebiliriz.

Bu haberimizdeki garanti uzatma işlemini de Corsair’e detaylı bir şekilde sorup emin olarak haber yaptık ve Global yani küresel bir karar olması da bizce güzel bir gelişme.