Anasayfa Haber Bülten Dijital Reklamın Guruları Türkiye’ye Geliyor

Dijital Reklamın Guruları Türkiye’ye Geliyor

Dijital reklamcılıkta son dönemlerin yükselen trendi olan “native” reklam, IAB Türkiye ve The Best Of Global Digital Marketing tarafından düzenlenen “İçerik Pazarlaması & Native Reklam Başarı Öyküleri” (Best of Content Marketing & Native Advertising) seminerinde sektörün uluslararası uzmanları tarafından anlatılacak.

Pazardaki yenilikler, gelişmeler hakkında dijital dünyayı bilgilendirmek amacıyla tasarlanan seminerde Best Marketing International CEO’su Hando Sinisalu, e-ticarette içerik pazarlaması, içerik pazarlaması ve big data, hikaye anlatımının geleceği konularında bilgi aktaracak.

Brand Movers CEO’su ve aynı zamanda Native Advertising Institute Kurucu ve CEO’su Jesper Laursen ise içerik pazarlama stratejisi yaratılması, içerik pazarlamada etkililik ölçümü ve native reklam hakkında konuşacak; dünyadan ve Türkiye’den örnekler verecek.

Mynet ve Onedio’nun Altın; EngageYa’nın Gümüş; Ligatus ve Reklam Native’in Bronz Sponsorluğunu üstlendiği etkinliğin tanıtım faaliyetleri SesliHarfler tarafından yürütülüyor.

NATIVE REKLAM: ADVERTORIAL’İN DİJİTAL VERSİYONU

Geleneksel mecralardaki advertorial çalışmaların dijital versiyonu olarak tarif edilebilecek olan “native” veya doğal reklam, markaların hikayelerini eğitici ve eğlendirici içeriklerle anlatarak müşterisiyle etkileşime geçmesini sağlıyor. Native reklamda marka mesajları, farklı mecralarda yer alan video ya da makalelerin içine, mecranın genel yapısına uygun biçimde yerleştiriliyor ve kullanıcı deneyimini kesintiye uğratmadığı için daha etkili oluyor. Özellikle dijital mecralarda viral yayılım potansiyeli de taşıyan native reklamlar, tüketicilerin ilgilendikleri içeriği tüketirken markayla reklam görüntüsünden uzak, doğal bir şekilde karşılaşmasını ve etkileşime geçmesini sağlıyor.

Yurt içi ve yurt dışından örnekler üzerinden dijital reklamcılığın yükselen trendine ışık tutacak olan seminer 4 Mayıs 2016 Çarşamba günü Hilton Bomonti’de düzenlenecek. Katılım sayısı 90 kişi ile sınırlanan ve tam gün sürecek olan seminere katılım için 0 212 245 44 96 numaralı telefondan IAB Türkiye ile irtibata geçilebilir.

Seminerin programına IAB Türkiye web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.