Lockheed Martin, Çocukları Uzaya Otobüsle Götürecek

In Haber by Yunus EmreLeave a Comment

Lockheed Martin, çocukların Uzay ve Mars tecrübesi edinmesi için sanal gerçeklik destekli projeler hazırlıyor.

Uzay çalışmaları da yapan Lockheed Martin, önemli yatırımlar gerçekleştirerek hipersonik uçak projesi konusuna yöneliyor. Lockheed Martin, bu projelere çocukları da dahil edecek yeni adımlar atıyor.

Şirket, özel olarak sanal gerçeklik donatılan otobüsle çocuklara Uzay ve Mars deneyimini sanal olarak yaşatmak istiyor. Böylece çocuklar, uzay ve uzay teknolojileri konusunda çok daha bilgili yetişecek.

VR donanımlarıyla donatılan Mars Otobüsü’nün ülke çapında turlara çıkması ve okulları ziyaret etmesi planlanıyor. Otobüse yerleştirilen VR sistemleri, Mars yüzeyinde gezintiler ve uzay yürüyüşleri gibi sanal tecrübeleri çocuklara yaşatacak. Ayrıca astronomi ve astro-fizik konularında da onları bilgilendirecek.

lockheed-martin-uygulamaSanal gerçeklik desteğiyle uzay ve Mars’ı deneyimleyecek olan çocuklar, Hello Mars uygulamasıyla da Mars’taki hava durumuyla ilgili bilgi alabilecekler. Lockheed Martin’in kurucusu çocuk ve gençlerden çok şey beklediğini de açıklayarak yeni neslin gezegeni değiştirebileceğini ifade etti.