Anasayfa Haber Bülten AMD Radeon Pro Duo Duyuruldu!

AMD Radeon Pro Duo Duyuruldu!

AMD, Liquid VR destekli dünyanın ilk sanal gerçeklik içerik üretim ve tüketim platformu Radeon Pro Duo’yu bugün pazara sundu.

16 teraflops işlem gücü ile Radeon Pro Duo, VR geliştiricilerine eğlence, eğitim, gazetecilik, tıp ve sinema endüstrileri başta olmak üzere bütün sektörler için rekor sürelerde içerik yaratmalarına imkan tanıyor.

Sanal gerçeklik üst seviye bir deneyim için çok yüksek ve istikrarlı işlem gücü gerektiriyor. AMD, LiquidVR SDK ile FirePro ve Radeon ürün ailelerinde kullandığı patentlerini, en üst seviye grafiklerle VR deneyimi sunmak için kullandı. AMD, Radeon Pro Duo ile gecikme süresini kısaltıp, içerik geliştirme toplulukları ve AMD LiquidVR teknolojisi ile yakın çalışma ile VR iş akışını hızlandırarak, geliştiricilerin karşılaştığı problemleri çözmeyi amaçlıyor.

Radeon Pro Duo; VR tasarımcıları, içerik üreticileri ve VR içerik tüketicilerinin ihtiyaç duydukları gücü sağlayan gelişmiş ve güçlü çift GPU’lu bir grafik kartı. AMD, bu tür ürünlerin daha gelişmiş bir VR deneyimlerinin önünü açacağına inanıyor.

AMD VR Ready Creator ürün ailesinin ilk ürünü olan AMD Radeon Pro Duo, aynı zamanda Crytek’in dünya genelinde üniversitelerde VR laboratuvarları ile sanal gerçeklik geliştirme alanında faaliyet gösteren yetenekleri geliştirme amacını taşıyan VR First girişiminin platform seçimi.

26 Nisan’dan itibaren dünya genelinde 1499 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak olan AMD Radeon Pro Duo hakkında daha fazla bilgi için www.amd.com/radeonproduo adresini ziyaret edebilirsiniz.