Anasayfa Haber Nintendo NX, 2017 Yılında Satışta Olacak

Nintendo NX, 2017 Yılında Satışta Olacak

Nintendo’nun yeni oyun konsolu NX, gelecek sene Mart ayında satışa çıkacak.

Birkaç ay önce Nintendo’nun yeni oyun konsolu hakkında umulmadık bir kaynaktan bilgi sızmıştı. Diğer konsollarla ve hatta PC’lerle uyumlu çalışması beklenen Nintendo NX, uygulama desteğiyle akıllı telefon ve tabletlerle de bağlantı kurabilecek. Tahminlere göre yeni konsol, oyunları Full HD (1920×1080 piksel) çözünürlükte ve 30 FPS’de çalıştıracak. Ayrıca, 4K çözünürlük desteğiyle 60 FPS’de yayın yapılabilecek.

Son olarak, yeni oyun konsolunun satışa çıkacağı tarih de netleşti. Nintendo Japonya’dan gelen bilgiler, NX’in Mart 2017’de raflarda olacağını netleştiriyor. Yeni oyun konsolu bu tarihte tüm dünyada satışa çıkarılacak. Ancak beklentilerin aksine, Nintendo NX’in bu yıl Haziran’daki E3 fuarında sergilenmeyeceği açıklandı.

Sızan bilgiler neticesinde en çok merak edilen konulardan biri ise NX’in kumandası. Yeni kumandanın konsoldan bağımsız şekilde çalışabileceği ve hatta kendi başına portatif bir oyun platformu olacağı söyleniyor. Elbette gelecek seneye kadar konuyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıkacaktır.