Anasayfa Haber Bülten Canon, TIPA 2016’da 5 Ödül Birden Aldı

Canon, TIPA 2016’da 5 Ödül Birden Aldı

Canon, dünyanın öncü fotoğraf görüntüleme ve basın kuruluşlarından TIPA (Technical Image Press Association – Teknik Görüntü Basın Ajansı) tarafından 5 ödüle birden layık görüldü.

IPA Ödülleri her yıl, son 12 ay içinde piyasaya sunulan en iyi görüntüleme ödüllerini öne çıkarıyor. 2016 yılında Canon, giriş seviyesi tüketici kompakt fotoğraf makinelerinden profesyonel DSLR ürünlerine ve fotoğraf yazıcılarına kadar geniş ürün portföyündeki teknik inovasyonlar için övgüler aldı.

Her segmentte ödüllendirildi

Canon Europe, Tüketici Görüntüleme Ürün Pazarlama Müdürü Steve Marshall ödülle ilgili şunları söyledi: “TIPA Ödülleri’nin bizi bir kez daha tanıması ve ödüllendirmesi Canon için bir onurdur ve bu ödüller, yüksek kalitede ve sektörde öncü ürünler yaratmaya olan bağlılığımızı çok açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Böylesi bir dönemde görüntüleme sektöründe olmak gerçekten heyecan verici ve biz, insanları dünyaya farklı bir gözle bakmaya ve fotoğraflar çekerek eğlenmeye teşvik eden ürünler yaratmaya devam ederek, pazardaki her segmentte çıtayı yükseltmeyi sürdüreceğiz. TIPA’nın bizi tüketici ve tutkulu fotoğrafçılara yönelik ürünlerimizden profesyonel serimize kadar ürün seçeneklerimiz tamamında ödüllendirdiğini görmek harika bir duygu.”

TIPA jürisi, dünyanın öncü fotoğraf ve video dergilerinde çalışan 27 editörden oluşuyor. Jüri üyeleri 5 kıtaya yayılan 15 farklı ülkeden katılıyor. Jüri heyeti her yıl bir araya geliyor ve en son görüntüleme ürünlerini değerlendiriyor. Yenilikçilikten tasarıma ve genel ürün kalitesine kadar çeşitli faktörler esas alınarak yapılan değerlendirme sonucunda en iyi ürünler ve teknolojiler seçiliyor.

Canon’un TIPA ödüllü ürünleri:

  • En İyi DSLR Profesyonel/Yüksek Çözünürlüklü: EOS 5DS / EOS 5DS R
  • En İyi Fotoğraf/Video Profesyonel Kamerası: EOS-1D X Mark II
  • En İyi Kolay Kompakt Fotoğraf Makinesi: IXUS 285 HS
  • En İyi Uzman Kompakt Fotoğraf Makinesi: PowerShot G5 X
  • En İyi Fotoğraf Yazıcısı: imagePROGRAF PRO-1000