Anasayfa Haber Elon Musk, Trenlerini Vibranium Kaplayacak

Elon Musk, Trenlerini Vibranium Kaplayacak

Elon Musk’ın çılgın projelerinden Hyperloop trenlerinin vagonları Vibranium ile kaplanacak.

Marvel çizgi romanlarından ve filmlerinden tanıdık olduğumuz bir isim, yakında günlük hayata girecek. Kaptan Amerika’nın kalkanının yapıldığı malzeme olan ve sadece Kara Panter’in Wakanda krallığında çıkarılan efsanevi Vibranium, Elon Musk’ın tren vagonlarında kullanılacak!

Tabii ki Vibranium gerçekten de var olan bir metal değil, yakın zamana kadar sadece Marvel çizgi romanlarında adı geçiyordu. Ancak Elon Musk’ın süper hızlı kapsül treni projesini gerçekleştirmek için kurduğu Hyperloop Transportation Technologies şirketi, bu durumu yakında değiştirecek.

Hyperloop Transportation Technologies ile Slovakya kökenli c2i şirketinin ortak çalışması sonucu üretilen yeni bir alaşım, Musk’ın Hyperloop trenlerinin vagonlarının çift katmanlı olarak kaplanmasında kullanılacak. Temelinde karbon fiber bulunan Vibranium alaşım, içindeki sensörler yardımıyla vagonların yapısal sağlamlığını devamlı ölçmeyi sağlayacak.

Tabii bu yeni alaşıma Vibranium adını vermek, hangi espri anlayışı güçlü bilim insanının fikriydi, orası şimdilik pek belli değil. Ancak şimdi herkesin merak ettiği konu şu; Marvel isim hakları ihlalinden dolayı Elon Musk’a dava açacak mı?