Yeni MacBook Pro, SIM Kart Yuvasıyla Gelebilir

In Haber by Yunus EmreLeave a Comment

Apple, yeni aldığı patentle MacBook Pro dizüstülere SIM kart yuvası eklemenin yolunu açtı.

Birkaç gün önce yeni nesil MacBook Pro’ların çok daha ince olacağı ortaya çıkmıştı. Ayrıca ekran menteşe sisteminin değişmesiyle birlikte, bu dizüstü bilgisayarların hayli hafifleyeceği de belirtilmişti.

Ayrıca yeni MacBook Pro’larda klavyenin hemen üst kısmına bir OLED ekran ekleneceği de tahmin ediliyor. Bu sayede F kısayol tuşlarının doğrudan OLED ekrana entegre edilmesi söz konusu olabilir. Touch ID, Thunderbolt 3 ve USB-C gibi yeni nesil teknolojilerin de yer alması beklenen bilgisayarlara, bir de SIM kart yuvası da eklenebilir.

Son söylentilere göre Apple, yeni nesil MacBook Pro’lara SIM kart yuvası ekleyecek ve bu sayede mobil internete erişim kolaylaşacak. Bu yeni patent, hücresel veri bağlantısının doğrudan bilgisayar üzerinden kullanılmasını sağlıyor. LTE destekli iPad’lerde olduğu gibi, MacBook Pro’larda da bir SIM kart yuvası olacak.

Akıllı telefonlar mobil internet bağlantı noktası görevi de görebiliyor. Ancak, bu durum akıllı telefon şarjının kısa sürede tükenmesine sebep olabiliyor. SIM kartı doğrudan MacBook Pro üzerine yerleştirmek, bu sorunu ortadan kaldıracak.