Anasayfa Haber Bülten MSI GeForce GTX 1080 Serileri Duyuruldu

MSI GeForce GTX 1080 Serileri Duyuruldu

MSI, NVIDIA Pascal grafik işlemcisi tabanlı yeni ekran kartı serisini duyurdu.

MSI GTX 900 GAMING serisinin başarısı üzerine üretilen MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8G, TWIN FROZR VI termal tasarım sayesinde çok daha yüksek çekirdek ve bellek saatlerine ulaşarak oyunlarda yüksek bir performans sunuyor. Yeni tasarımında ise tanınmış TWIN FROZR görünümüne kırmızı bir GAMING alevi eşlik ediyor.

MSI GAMING ejderhası ise yan tarafta RGB LED ile 16.8 milyon arasından ruh halinize veya sisteminize uygun olarak seçebileceğiniz renklerle aydınlatılabiliyor. Yeni özel 10 fazlı PCB tasarımı ve Military Class 4 bileşenlerinin yanında, 8+6 pinli güç konektörleri daha yüksek bir hızaşırtma performansı elde edebilmeniz için yerleştirildi. Mat siyah metal arka plaka ise hem kartın dayanıklılığını arttırıyor, hem de tasarıma şık bir dokunuş ekliyor.

TWIN FROZR VI

Patentli TORX fan teknolojisinin geliştirilmiş versiyonu olan TORX Fan 2.0 ile gürültü seviyesi daha da düşürülürken hava basıncı ve soğutma performansında %22 artış elde ediliyor. Bu yeni fanlar çift rulman ile donatılarak daha uzun süre sessiz ve akıcı dönme performansı elde ediliyor. Dev heatsink ile bağlantılı 8mm bakır soğutma borularının profili ise alt kısımda dörtgen şeklini alarak nikel kaplı bakır taban plakasına optimal ısı transferi sağlıyor. Üst sınıf termal macun ise güçlü Pascal grafik işlemcisini her zaman soğuk tutuyor.

MSI GeForce GTX 1080 SEA HAWKSEA HAWK

MSI GeForce GTX 1080 SEA HAWK, MSI’ın üst sınıf ekran kartı mühendisliği ve Corsair’in popüler Hydro serisi sıvı soğutmasının işbirliği sonucu ortaya çıktı. Böylece SEA HAWK, fabrika çıkışı artırılmış saat hızı ile uç noktada oyun performansı sunarken, aynı zamanda soğuk ve sessiz kalabiliyor.

MSI GeForce GTX 1080 ARMOR 8G OCARMOR

Siyah-beyaz zırhlı koruması ile MSI GeForce GTX 1080 ARMOR 8G OC, farklı tasarım arayan oyun ve kasa modcuları için biçilmiş kaftan. Yeni ARMOR 2X termal tasarımı, TWIN FROZR V ekran kartlarında da bulunan patentli TORX fan teknolojisini ve daha verimli soğutma için geliştirilmiş Airflow Control Fan tasarımını kullanıyor. MSI’ın Zero Frozr teknolojisi ise internette gezinti ya da hafif oyunlar gibi düşük yük altında, fanları tamamen durdurarak kartın tamamen sessiz kalmasını sağlıyor.

MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G OCAERO

Siyah-gümüş renkleri ile MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G OC her kasada güzel görünüyor. Yeni AERO ekran kartlarında fan etrafında yerleştirilmiş yeni termal tasarım bileşenleri, ısınan havayı arka kısımda bulunan bir egzoz sayesinde doğrudan PC’den dışarı atıyor ve böylece diğer bileşenlerin ısınmasını engelliyor.

VR Boost KitMSI VR Boost Kit

Sanal gerçeklik deneyimini sonuna kadar yaşayabilmeniz için yüksek performanslı bir donanıma ihtiyacınız var. MSI GeForce GTX 1080 ekran kartları akıcı bir VR deneyimi için mükemmel performans sunuyor. MSI Gaming App şimdi PC’lerin VR performansına hazırlanması için yeni özelliklere sahip. Ayrıca VR Boost Kit ile sanal gerçeklik deneyiminiz daha kullanıcı dostu bir arayüzle, gerekli bağlantıları tek bir 5.25″ ön panel üzerinden rahatlıkla gerçekleştirmenizi sağlıyor.