PayPal Üzerinden Bağış Nasıl Yapılır?

In Makale, Video by Ali Güngör3 Comments

PayPal Türkiye faaliyetlerinin durması ile birlikte 10 dolar altındaki paranızı almanın ya da bağışlamanın yollarını bu videomuzda sizlerle paylaşıyoruz…

PayPal Türkiye’den Çekiliyor haberinde duyurduğumuz üzere BDDK’tan gerekli izni alamayan PayPal, Türkiye’de para alma ve gönderme işlemlerini 6 Haziran 2016 tarihinde durduruyor.

Bu tarihten sonra hesabınızdaki paraları banka hesabınıza aktaramayacaksınız. İşin bir diğer kötü yanı PayPal’ın 10 USD altındaki tutarları hesabınıza aktarmaması. Büyük bir parayı çekmekte zorlanıyorsanız, PayPal’a [email protected] adresine e-posta atarak destek isteyebilirsiniz. Ancak Technopat olarak 10 dolar altı tutarlarda 6 Haziran’a kadar destekten yararlanmanın zor olduğunu düşünüyoruz.

Peki ne yapabilirsiniz? Arkadaşlarınızla PayPal hesaplarınızdan birbirinize para aktararak 10 dolar üzerine çıkarak payaı bankaya aktarabilir ve kendi aranızda geri dağıtabilirsiniz. Ya da uğraşmak istemiyorsanız bu parayı bir vakfa ya da hayır işlerine bağışlayabilirsiniz.

Biz de hem haber altında, hem de Technopat Sosyal’deki kullanıcıların soruları üzerine bu bağışı nasıl yapabileceğinizi rehberimizde sizlerle paylaşıyoruz. Technopat ekibinden bir PayPal hesabında aktarılmamış 10 dolar altı tutarı lösemili çocuklar yararına Lösev’e bağışlayarak nasıl yapılacağını gösteriyoruz. Siz elbette içinize sinen, güvendiğiniz bir yere bağışta bulunabilir ya da bulunmayabilirsiniz. Bu rehberde ya da yapacağınız herhangi bir bağışta kazancımız ya da sorumluluğumuz olmadığını da belirtelim.