Samsung, Galaxy Note 6 Çıkarmayabilir

In Haber by Berker Güngör3 Comments

Samsung’un Galaxy Note serisinin isminde değişiklik yapacağına dair ciddi söylentiler var.

Apple’ın iPhone 7 ailesini tanıtmaya hazırlandığı bir sır değil. Ancak bazılarına göre şirketin 7 ismini kullanması, rakiplerinin kendi ürünlerinin isimlerini tekrar elden geçirmesine sebep oluyor!

ZTE tarafından pek çok ülkede satışa çıkarılan Axon 7 modeli buna en iyi örneklerden biri olarak gösteriliyor. Daha önce hayli başarılı olan Axon adlı akıllı telefonun devam modeli olan Axon 7, söylentiye göre sırf Apple ile rekabet yüzünden bu şekilde isimlendirilmiş.

Şimdi aynı stratejiyi Samsung’un da uygulayacağı iddia ediliyor. İddialara göre Galaxy S7 ile zaten Apple’ın iPhone serilerini isim olarak yakalayan Samsung, aynı şeyi Note serisi için de yapmayı planlıyormuş.

Bu bağlamda bu yıl tanıtılması beklenen Samsung Note 6 modelinin isimlendirmesinin değiştirileceği iddia ediliyor. Samsung adlandırmada Note 6 adını atlayacak ve iPhone 7 serisiyle doğrudan rekabet etmek için, yeni büyük ekranlı telefonunu Galaxy Note 7 modeli olarak tanıtacak deniyor. Bunun ne kadar doğru olduğunu çok geçmeden anlayacağız.

Güncelleme: