Anasayfa Makale iPhone’a iOS 10 Nasıl Kurulur?

iPhone’a iOS 10 Nasıl Kurulur?

Bu video rehberimizde, iPhone akıllı telefonunuza iOS 10 kurulumunu nasıl yapabileceğinizi anlatıyoruz.

Apple telefonunuza iOS 10 kurma işlemini rehberimizde adım adım izleyebilirsiniz. Bu işlem ile ilgili uyarı ve yönergeleri yazımızda bulabilirsiniz.

Apple, geliştiricilere özel olarak düzenlediği WWDC 2016 konferansında iOS 10’un tanıtımını yaptı ve mobil işletim sisteminin sunduğu yenilikleri duyurdu. Bunun hemen akabinde de iOS 10’un geliştiricilere özel bir beta versiyonu yayınlandı.

Elbette iOS kuruluma geçmeden önce sisteminizi mutlaka iTunes ya da benzer bir uygulamayla tamamen yedeklemenizi öneriyoruz. Kurulum için öncelikle iOS 10 profil dosyasını iPhone’a indirmeniz gerekiyor. Buradaki bağlantı üzerinden bu konfigürasyonu sisteminize indirebilirsiniz: iOS 10 Beta Mobile Configuration

Hemen ardından dosya otomatik olarak çalıştırılıyor ve iOS 10 geliştiriciler betasının birinci versiyonu karşınıza çıkıyor. Burada sağ üstteki “Yükle” simgesine tıkladığınızda iOS 10 profilini iPhone’a tanımlayabiliyorsunuz.

Daha sonrasında Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izlemeniz gerekiyor. Ardından burada “İndir ve Yükle” düğmesini kullanarak iPhone’unuza iOS 10’u indirebilir ve otomatik olarak kuruluma geçebilirsiniz.

Dosya indiğinde zaten doğrudan kurulum başlıyor ve işlemler tamamlanıyor. Ardından iPhone’unuz tekrardan yeniden başlatılıyor iOS 10 karşınıza geliyor. iOS 10’un kurulabileceği iPhone listesi ise şöyle:

  • iPhone 5,
  • iPhone 5c,
  • iPhone 5s
  • iPhone SE
  • iPhone 6,
  • iPhone 6 Plus,
  • iPhone 6s,
  • iPhone 6s Plus.

Ayrıca, bu noktada ufak bir hatırlatma yapalım. iOS 10 şu an için geliştiricilere özel beta versiyonla sunuluyor ve henüz çok yeni. Dolayısıyla sistemlerde çeşitli problemler oluşabiliyor. Özetle bazı program hatalarını ya da istikrar sorunlarını yeni deneyim için kabul edip etmemek sizin elinizde. Özellikle iPhone 6 öncesi telefonlarda performans sorunları yaşayabilirsiniz. iPhone 6, iPhone 6 Plus, 6S ve 6S Plus’ın yanında iPhone SE’de daha iyi sonuçlar alınıyor. İyi seyirler dileriz.