Samsung Galaxy Note 7, Üç Renkle Çıkacak

In Haber by Berker Güngör2 Comments

İnternete sızan bilgi ve görseller, yeni Note 7’nin bazı özelliklerini ortaya çıkardı.

Samsung’un yakında resmen tanıtması beklenen yeni Galaxy Note telefonuna dair bazı görsel ve bilgiler internete sızdırıldı. Telefonun adının artık Note 7 olacağı kesin olarak biliniyor. Samsung, iPhone 7 ile rekabeti isime de taşıdı ve bu modeli olması gerektiği gibi Note 6 olarak değil, Note 7 olarak adlandırdı.

Sızan yeni görsellerin hayli gerçekçi görünmelerine rağmen, bilgisayar modellemeleri oldukları biliniyor. Ancak söylentiye göre gerçeğe çok yakınlar, yani piyasaya çıkacak ürün büyük ihtimalle böyle görünecek. Bu görsellerde telefonun hatlarının biraz daha yuvarlatıldığı görülebiliyor. Tabii Note serisine has S-Pen kalem yine bulmayı beklediğimiz noktada.

Teknik özelliklere gelince, sızan bilgilere göre cihazın 5.7 inç Quad HD, Super-AMOLED ekranı olacak. Ekranın iki yanının da önceki Edge modellerinde olduğu gibi kıvrımlı olması bekleniyor. Bir söylentiye göre düz ekranlı model çıkmayabilir, sadece Edge tasarımı kullanılabilir.Galaxy Note 7Note 7 modelinde en üst seviye Snapdragon ve Exynos işlemcilerin kullanılacağı biliniyor, ancak hangileri olacağı henüz kesin değil. Telefonda 6 GB RAM ve en az 128 GB depolama olacağı, 256 GB bir modelin de satışa çıkabileceği iddia ediliyor.

Samsung’un bu modele 4,000 mAh batarya koyması bekleniyor. 12 MP arka kamera, önde bir göz bebeği tarayıcı ve USB-C portunun da tasarımın parçası olacağı ise, uzun zamandır fısıldanan bilgiler. Cihazın renk seçenekleri ise siyah, mavi ve gümüş olacak.

Güncelleme: