Game Of Thrones Biraz Gecikecek

In Haber by Berker Güngör2 Comments

Game of Thrones için çekilecek yedinci sezonun yayına girmesi bir kaç ay gecikecek.

Dünyanın en sevilen televizyon dizileri arasına giren Game Of Thrones, altıncı sezonun yayını tamamlandıktan sonra yeni tartışmaların başlamasına sebep oldu. Kitaplardan hayli ayrılan ve kendi çizgisini oluşturan serinin, daha kaç sezon gideceğine dair tartışmalara, yapımcılardan açıklama geldi.

Yapımcılar dizinin iki sezon daha süreceğini ifade ettiler. Ancak önceki sezonların aksine, yeni sezonların her biri 10 bölümden oluşmayacak. Yedinci sezonun 7 ve sekizinci sezonun da 6 bölümden oluşacağı tahmin ediliyor. Önümüzdeki sezonlardaki epik olayları ekrana getirmek için bütçelerin zorlanacak olması da bunda şüphesiz büyük rol oynayacak.

Yedinci sezonu bekleyenler ise normalden biraz daha uzun beklemek zorunda kalacaklar. Dizide uzun zamandır adı geçen Uzun Kış’ın gelişi, haliyle dizinin genel görsel kurgusuna da etki ediyor. Ancak sırf bu yüzden normalde yaz sezonunda yapılan bütün dış çekimler, kış aylarına ertelenmek zorunda kalmış.

Bu erteleme dizinin yeni sezonunun yayına giriş tarihini de etkiliyor. Normalde olduğundan en az 3 ay sonra gösterime girmesi beklenen yedinci sezon, hayli soğuk, karanlık ve kasvetli geçecek.