Neuschwanstein Kalesi’ni 360 Derece Geziyoruz

In Video by Recep Baltaş14 Comments

Almanya’nın tarihi yapılarından biri olan Neuschwanstein Kalesi’ni 360 derece videoya kaydettik.

Almanya’nın Bavyera eyaletine bağlı Füssen yakınlarındaki Hohenschwangau kasabası yakınında, sarp bir tepeye kurulmuş 6 katlı, 19. yüzyıl Neo-romantisizm mimari stiliyle yapılan Neuschwanstein Şatosu’nu, LG’nin 360 derece görüntü kaydedebilen kamerası 360 CAM ile kaydettik.

Bavyera Kralı II. Ludwig’in isteğiyle saray ressamı Christian Jank tarafından Neue Burg Hohenschwangau olarak tasarlanarak 5 Eylül 1869 tarihinde inşaatına başlanan kale, 1886 yılında oturabilecek hale geliyor. Fakat bu süre zarfında hem sağlığı bozulan, hem de psikolojik sorunları olduğu iddia edilen II. Ludwig, kalede ancak 10 gün kadar vakit geçirebiliyor.

Neuschwanstein dışında Linderhof Kalesi ve Herrenchiemsee Kalesi’nin inşaatlarını başlatıp Falkenstein Kalesi’ni de planlayan II. Ludwig, bütün bu projelerde aile mirasını aşırı derece harcıyordu. Gereksiz harcama yaptığına inanılan kral, Starnberg Gölü’nün kenarında bulunan Berg Kalesi’ne hapsediliyor ve daha sonra göl kenarında esrarengiz bir ölüme kurban gidiyor.