Samsung Göz Tarayıcının Detayları Sızdı

In Haber by Yunus Emre4 Comments

Tanıtım öncesinde Galaxy Note 7’de kullanılacak olan göz bebeği tarayıcının birkaç yeni ayrıntısı ortaya çıktı.

Ağustos’ta tanıtılacak olan Galaxy Note 7 modeliyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Son birkaç haftada telefonun bazı teknik detayları belli olmuş ve renk seçenekleri açığa çıkmıştı. Hatta tahmini fiyatın sızmasıyla birlikte 128 GB’lık taban modelin ülkemizde 3000 TL seviyesinde satılacağı da konuşulmuştu. 

Samsung’un, Galaxy Note 7 ile birlikte sunması beklenen en önemli yeniliklerden biri de göz bebeği tarayıcı. Böylece göz taraması yaparak telefonun kilidini açmak ve seçeneklere erişmek mümkün olacak. Ancak Samsung’un sisteminin ne kadar verimli çalıştığı şimdilik belli değil. Bu sistemin kullanışlılığı ancak piyasaya çıktıktan sonra anlaşılacak.

samsung-goz-bebegi-tarayiciTelefona doğru 25-35 cm civarında yaklaştığınızda göz bebeği tarayıcı devreye giriyor ve kilit açılıyor. Tarama esnasında kullanıcının yukarıdaki resimde görülen dairelerin içine bakması gerekiyor. Okuyucunun kendisi telefonun üst kısmında yer alıyor. Ekranda beliren bu daireler ise kullanıcıya yardımcı olmayı amaçlıyor.

Göz bebeği tarayıcı ve Galaxy Note 7’nin diğer tüm ayrıntıları Samsung’un 2 Ağustos’taki Unpacked etkinliğinde ortaya çıkacak.