Anasayfa Haber Nintendo NX İle Yeniden Kartuşa Dönebilir

Nintendo NX İle Yeniden Kartuşa Dönebilir

Nintendo’nun seneye çıkaracağı yeni NX konsolunda, kartuş kullanımına geri döneceği iddia ediliyor.

Nintendo’nun üzerinde çok konuşulan yeni nesil konsolu NX hakkında devamlı yeni söylentiler çıkıyor. Bunda şirketin çok fazla bilgi vermemesinin de büyük payı var. Resmi çıkış tarihi olarak 2017 yılının Mart ayı gösteriliyor, ancak bunun dışında çok fazla resmi bilgi yok.

Yeni söylentilere göre Nintendo bu yeni konsolla birlikte bazı eski teknolojilere geri dönebilir. Şirketin uzun zaman önce oyun konsollarında kullandığı kartuş teknolojisini, NX ile tekrar canlandıracağı söyleniyor.

Yeni nesil oyuncuların pek aşina olmadığı oyun kartuşları, bir dönem oyun konsollarına oyun yüklemenin tek yolu olarak kullanılıyordu. Nintendo’nun yeni kartuşunun 32 GB veri depolayabildiği ve yükleme zamanlarını neredeyse tamamen ortadan kaldırdığı iddia ediliyor.

Bir başka söylentiye göre ise Nintendo NX sisteminde Nvidia Tegra mobil işlemcileri kullanılacak. Cihazın hem ana gövdesinde, hem de çıkarılabilir oyun kontrol biriminde ayrı işlemcilerin kullanılacağı zaten bir süredir fısıldanıyordu. Ancak bunların birlikte çalışıp çalışmayacakları hakkında bir bilgi yok.

Tabii tüm bunlar şimdilik söylentiden öteye geçemiyor. Söylenti kaynaklarının hayli güvenilir olduğu iddia ediliyor. Ancak Nintendo bu söylentileri herhangi bir şekilde yalanlamıyor ya da onaylamıyor. Bu da belirsizliği sürdürüyor.