Anasayfa Haber Bülten AMD Radeon RX 460 Resmen Duyuruldu

AMD Radeon RX 460 Resmen Duyuruldu

AMD, Radeon RX ailesinin en yeni üyesi, yüksek çözünürlükte akıcı oyun deneyimi ve akıcı yayın ihtiyacı duyan eSpor oyuncuları için geliştirdiği Radeon RX 460 grafik kartını duyurdu.

Gelecek odaklı teknolojiler hedef alınarak geliştirilen grafik kartı, sessiz soğutma çözümü ve 75 watt altı güç tüketimi ile ülkemizde 137$’dan başlayan fiyatlarla pazara sunulacak.

En popüler eSpor oyunlarında güçlü bir performans sağlayan Radeon RX 460, aynı zamanda en güncel AAA oyunlara güç veren gelecek nesil DirectX 12 ve Vulkan API’larına da destek veriyor.

Radeon RX ailesinin yeni üyesi RX 460 14’e kadar işlem birimi, 2/4 GB GDDR5 bellek ve 2.2 teraflops işlem gücüne rağmen, tükettiği 75 watt enerji ve sunduğu yüksek performans ile internet kafeler için ideal bir çözüm olarak tasarlandı.

Üst Seviye 1080p Oyun Deneyimi

Oyuncular tarafından en fazla tercih edilen çözünürlük için optimize edilen Radeon RX 460 grafik kartı League of Legends, Overwatch ve DOTA gibi en popüler eSpor oyunlarında 1080p çözünürlükte üst seviye bir FPS performansı vaat ediyor.

Ürün ayrıca AMD Virtual Super Resolution özelliği sayesinde görüntü bozukluklarının önüne geçerken Radeon Settings üzerinden gecikme sürelerini azaltıp, AMD FreeSync teknolojisine sahip olan monitörlerde yırtılma ve takılma olmadan bir oyun deneyimi sağlıyor.

14nm FinFET üretim süreci için optimize edilen Polaris mimarisi sayesinde, yeni Radeon RX 460 GPU’ları ses seviyelerini ısı derecesi ve iş yüklerine göre dinamik olarak optimize eden sessiz oyun özellikleri içeriyor. Güç bağlantısı bulunmayan RX 460, yükseltme planlayan oyuncular için ideal bir tak oynat çözüm.

Radeon RX 460 ülkemizde Ağustos ayı içinde satışa sunulacak.