Anasayfa Haber Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Özellikleri Açıklandı

Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Özellikleri Açıklandı

Apple yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı cep telefonlarını tanıttı. Teknik özellikleri açıklanan yeni telefonlarda çift kamera kullanılıyor…

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri iki kamera sistemi, suya ve toza dayanıklılık, yeni renkler ve gelişmiş teknik özellikler ile tanıtıldı.

Tahmin edildiği gibi Apple 3.5 mm kulaklık çıkışını kaldırdı. Yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile birlikte kutu içerisinden çıkan Thunderbolt bağlantılı kulaklıklar kullanılıyor. Beats de yeni Apple kulaklıklar tanıtıyor. 3.5 mm kulaklıklar için bir de adaptör kutuya dahil edilmiş. Kazanılan yer Stereo hoparlörler için kullanılmış. Apple yeni kablosuz kulaklıklarını da yeni iPhone ile birlikte tanıttı.

iPhone 7 ekran çözünürlüğü HD, iPhone 7 Plus ekran çözünürlüğü Full HD. Ancak panel ve renk geliştirmeleri yapılmış.

İşlemci yeni A 10 Fusion yongasını kullanıyor. İşlemci ve grafik işlemci performansları önceki nesil iPhone’lara göre Apple’ın iddiasına göre yarı yarıya arttırılmış durumda. Aynı zamanda batarya ömründe iyileştirmeler var.

Bunun haricinde iOS 10 ev otomasyonuna yönelik özellikler ile donatılmış. Apple’ın yeni işletim sistemi ile birlikte daha fazla ev ürünü tanıtması kuvvetle olası. Bu elbette “Editör’ün Yorumu” diye altını çiziyoruz.

Yazının devamında tam teknik detayları bulabilirsiniz.

Yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri 16 Eylül Cuma gününden itibaren 25’ten fazla ülkede satışa sunulacak. iPhone 7 fiyatı ise 650 dolardan başlayacak. 32 GB, 128 GB ve 256 GB sürümler olacak. Yeni ve daha koyu siyah renk Apple’ın belirttiğine göre Türkiye’de 128 GB model ve üzerinde olacak. iPhone 7 serisi telefonların Türkiye fiyatları için ayrıca güncelleme yapacağız. Zira henüz ülkemize özel vergileri dahil ve son tüketiciye net fikir veren fiyatlar duyurulmadı. Buradan sonra okuyacağınız kısım Apple basın bülteninden derlenmiştir.

iphone-7 iphone-7-plus

Apple Açıklaması

Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Philip Schiller “iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, yeni bir inovasyon ve hassasiyet seviyesine ulaşarak iPhone deneyimini tümüyle şaşırtıcı bir şekilde geliştirdi ve bugüne kadar ürettiğimiz en iyi iPhone oldu,” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “İlk suya ve toza dayanıklı iPhone’un tamamen yeniden tasarlanan kameraları gece ve gündüz inanılmaz fotoğraflar ve videolar çekiyor, A10 Fusion çip, bir iPhone’da sunulan en iyi pil ömrünü sağlamanın yanı sıra herhangi bir akıllı telefondaki en güçlü çip olma özelliğini taşıyor. Üstelik, tamamen yeni stereo hoparlör sistemi, iki kat daha fazla ses sağlıyor.”

Yeni Gelişmiş Kamera Sistemleri

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, dünyanın en popüler kamerasını alarak onu tümüyle yeni kamera sistemleri ile daha da geliştirdi. 12 megapiksel kamera, hem iPhone 7 hem iPhone 7 Plus için optik görüntü stabilizasyonuna sahiptir. Ayrıca, geniş bir ƒ/1.8 diyafram ve 6 öğeli lens, daha parlak ve detaylı fotoğraflar ve videolar sağlarken, geniş renk çekimi, daha canlı ve daha ayrıntılı renkleri mümkün hale getiriyor. iPhone 7 Plus, iPhone 7’de bulunan kamera ile aynı 12 megapiksel geniş açılı kameraya sahip olmasının yanısıra, fotoğraflar için iki kat optik yakınlaştırma ve 10 kata kadar dijital yakınlaştırma sunan 12 megapiksel bir telefoto kameraya da sahip.

Bu yılın sonunda gelen 12 megapiksel çift kamera, iPhone 7 Plus’ın sahip olduğu her iki kamerayı da kullanarak yeni bir alan derinliği efekti yaratırken, Machine Learning’in de dahil olduğu gelişmiş teknoloji, yalnızca DSLR kameraları ile mümkün olan harika portreler çekebilmek için arka planı ön plandan ayırıyor.

Ek Kamera Geliştirmeleri Şunları İçeriyor:
• 25 milisaniye gibi kısa bir sürede tek bir fotoğrafta 100 milyardan fazla işlem yapan ve inanılmaz fotoğraflar ve videolar sunan, Apple tarafından tasarlanan yeni Görüntü Sinyal İşlemcisi,
• Geniş renk çekimi, gelişmiş piksel teknolojisi ve daha da iyi selfie’ler için otomatik görüntü stabilizasyonuna sahip yeni 7 megapiksel FaceTime HD kamera ve
• Işıktaki titreşmeleri algılayan ve bunları videolarda ve fotoğraflarda telafi eden yenilikçi bir sensöre sahip, iPhone 6s’ten yüzde 50 daha parlak olan yeni Quad-LED True Tone flaş.

Daha fazla Performans ve Pil Ömrü

Özel olarak tasarlanan yeni Apple A10 Fusion çip, yeni bir mimari ile bir akıllı telefonun bugüne kadar sahip olduğu en güçlü çip olurken, iPhone’da bulunan en uzun pil ömrü ile iki şarj arasındaki süreyi daha da uzatıyor.

A10’da bulunan CPU artık dört çekirdeğe sahip ve böylelikle iPhone 6’ya göre iki kata kadar daha hızlı çalışan yüksek performanslı iki çekirdeği entegre ediyor. Ayrıca, bu çipin, yüksek performans çekirdeklerinin harcadığı gücün beşte birini kullanarak çalışabilen iki yüksek verimli çekirdeği de var. iPhone 6s’ten üç kata kadar daha hızlı çalışan ve onun kullandığı gücün yarısı değerde bir gücü kullanan daha güçlü bir grafik performansa da sahip. Bu grafik performansı, yeni bir oyun ve profesyonel uygulama seviyesine geçmeyi mümkün kılıyor.

Her iki telefon da sektördeki en iyi uluslararası dolaşım için 25 LTE bandına kadar destek sağlıyor ve iPhone 6’dan üç kat daha hızlı, 450 Mbps’ye kadar veri oranları içeriyor. 1 Japonya’daki müşteriler için, iPhone, bundan sonra öncü FeliCa temassız teknolojisini destekleyerek, iD ve QuicPay yerel ağları ve dünyanın en büyük transit operatörü olan JR East tarafından verilen Japonya’nın yaygın transit kartı Suica üzerinde de olmak üzere, kredi kartı ve banka kartı kullanımını etkin hale getirecek.

Hoparlörler ve Kulaklıklar

Yeni stereo hoparlörler, iPhone 6s’ten iki kat daha güçlü bir ses sağlayarak daha dinamik bir ses aralığı ve daha kaliteli bir hoparlör sunuyor. Yeni iPhone, müşterilerin eski kulaklıklarını ve aksesuarlarını kullanmalarını sağlayan 3,5 mm’lik kulaklık jakı adaptörünün yanı sıra, Lightning konektörüne sahip EarPods ile birlikte geliyor.

Apple’ın kablosuz kulaklıkları olan yeni AirPods, kulaklık kullanımını kolaylaştırmayı hedefliyor. Yeni Apple W1 çipe sahip olan AirPods; daha iyi bir bağlantı, gelişmiş ses ve iyi bir pil ömrü için tasarlanmış kablosuz iletişim şekli sunuyor. AirPods, bir çift dokunma ile Siri’nin gücünden yararlanıyor.

Tasarım

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, gümüş, altın ve roze altın renk seçeneklerinin yanı sıra biri anodize mat görünüme sahip etkileyici siyah, diğeri koyu ve oldukça parlak yenilikçi bir görünümlü simsiyah olan iki yeni siyah renk seçeneğine de sahip. Yeni simsiyah renk, homojen ve parlak bir renk elde etmek için dokuz aşamalı, yenilikçi bir anodizasyon ve parlatma sürecinin sonunda ortaya çıktı. Tamamen yeniden tasarlanmış gövde; dökülmelere, sıçramalara ve toza karşı koruma sağlayan, suya dayanıklı bir iPhone’u olanaklı kıldı.2

Yeni iPhone, iPhone’un sahip olduğu en parlak ve en renkli Retina HD ekrana sahip. Üstelik, bu ekran, artık sinema standardında renkler, daha çok renk doygunluğu ve iyi renk yönetimi için daha geniş bir renk paletini bulunduruyor. iPhone 7’de bulunan tamamen yeni, gelişmiş katı Ana Sayfa düğmesi, sağlam ve hassas olması için yeniden tasarlandı ve artık yeni Taptic Engine ile birlikte çalışarak daha hassas, özelleştirilebilir ve dokunsal bir geri bildirim sağlıyor.

Bugüne Kadarki En Büyük iOS Sürümü: iOS 10

iOS 10; büyük bir Mesajlar güncellemesini, Siri’nin uygulamalarla birlikte çalışarak daha fazlasını yapma becerisini, 3D Touch özelliğinden faydalanmak için uygulamalarla ve daha da fazla konumla etkileşime girmenin yeni yollarını, yeniden tasarlanan Harita, Fotoğraflar, Apple Music, News ve Ev uygulamasını sunuyor.

Bu güncelleme ile ev otomasyonu ürünlerinin tek bir yerden yönetilebilmesi için basit ve güvenli bir yöntemi mümkün kılıyor. iOS 10; Siri, Harita, Telefon ve Mesajlar API’ları ile geliştiriciler için inanılmaz fırsatların önünü açarak müşterilerin kullanmayı çok sevdikleri uygulamalarla hiç olmadığı kadar çok şey yapmalarını sağlıyor.

Fiyatlar ve Bulunabilirlik
• iPhone 7 ve iPhone 7 Plus; gümüş, altın, roze altın ve yeni siyah renk seçenekleri ve 32 GB, 128 GB ve 256 GB modelleriyle 649 ABD Doları’ndan (ABD) başlayan fiyatlarla satışa sunulacak ve yeni simsiyah renk seçeneği 128 GB ve 256 GB modellerde Apple.com, Apple Store’lar, Apple Yetkili Satıcıları ve seçkin operatörlerde özel olarak satışa sunulacak.
• ABD’de ve ilk defa İngiltere ve Çin’de müşteriler, Apple’ın sunduğu iPhone Yükseltme Programı aracılığıyla AppleCare+ korumasına sahip olarak kilitsiz bir iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ı edinebilecekler, operatörlerini seçebilecekler ve her yıl yeni bir iPhone’a yükseltme fırsatına sahip olacaklar. iPhone Yükseltme Programı, aylık 32 ABD Doları’ndan (ABD) başlayan aylık ödemelerle Apple.com sitesinde ve Apple Store’larda satışta olacak.3
• Avustralya, Avusturya, Belçika, Kanada, Çin, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, İrlanda, İtalya, Japonya, Lüksemburg, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Portekiz, Porto Riko, Singapur, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, BAE, İngiltere, ABD Virgin Adaları, İngiliz Virgin Adaları ve ABD’de, müşteriler, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus 9 Eylül Cuma gününden itibaren sipariş verebilecek ve 16 Eylül Cuma gününden itibaren satın alabilecekler.
• iPhone 7 ve iPhone 7 Plus; Andorra, Bahreyn, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Yunanistan, Grönland, Guernsey, Macaristan, İzlanda, Man Adası, Jersey, Kosova, Kuveyt, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Maldivler, Malta, Monako, Polonya, Katar, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Slovakya ve Slovenya’da 23 Eylül Cuma gününden itibaren satışa sunulacak. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, Hindistan’da bulunan müşteriler için ise 7 Ekim 2016 Cuma gününden itibaren satışa sunulacak.
• Yeni Apple tasarımı kablosuz AirPods şarj kutusuyla birlikte Apple.com.tr sitesinden ve Ekim ayının sonunda Apple Store’larda 779 TL. fiyatla satışa sunulacak. Tüm iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerine, Apple.com.tr ve Apple Store’larda sırasıyla 109 TL ve 29 TL fiyatlarıyla ayrı satılan Lightning konektörü ve Lightning – 3,5 mm Kulaklık Jak Adaptörü’ne sahip EarPods kulaklıklar dahil olacak.
Çeşitli renklerde olan deri ve silikon kılıflar da dahil olmak üzere, Apple tasarımı aksesuarlar, 129 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak ve iPhone 7 Smart Battery Case siyah ve beyaz renkleri ile 379 TL’den Apple.com.tr ve Apple Store’larda satışa sunulacak. Çeşitli renk uyumlu metalik renk seçeneklerine sahip Lightning Dock’lar ise 49 ABD Doları (ABD) fiyatla satışa sunulacak.
• Apple’dan iPhone 7 veya iPhone 7 Plus satın alan tüm müşterilere bir mail hesabı oluşturarak ve App Store’da bulunan yeni uygulamaları ve daha fazlasını göstererek iPhone’larını özelleştirmelerine yardımcı olmak için ücretsiz mağaza içi veya online4 Kişisel Kurulum seçeneği sunulacaktır.
• iPhone 7, iPhone 7 Plus veya iOS 10 hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes her Apple Store’da sunulan ücretsiz atölyelere kayıt olabilir.

1 Veri planı gerekir. LTE belirli pazarlarda ve belirli şebeke operatörleri aracılığıyla kullanılabilir. Hız, bulunulan konuma ve operatöre göre farklılık gösterebilir. Ultra hızlı kablosuz bağlantı desteği hakkında ayrıntılı bilgi için operatörünüze danışın ve www.apple.com/tr/iphone/LTE adresini inceleyin.
2 iPhone 7 ve iPhone 7 Plus; sıçramalara, suya ve toza dayanıklıdır ve kontrollü laboratuvar koşullarında test edilmiştir. Testlerde, 60529 IEC standardında IP67 puanı almıştır. Siçramalara, suya ve toza dayanıklılık, değişmeyen koşullar değildir ve normal kullanımın bir sonucu olarak azalabilir. Islak bir iPhone’u şarj etmeye çalışmayın; temizlik ve kurulama yönergeleri için kullanım kılavuzuna başvurun. Sıvı hasarı garanti kapsamında değildir.
3 Fiyatlar en yakın dolar miktarına yuvarlanmıştır ve 24 aylık bir taksitli ödemeye göre belirlenmiştir. Tüm hüküm ve koşullara tabidir.
4 Çoğu ülkede.

1999'da dergi editörü olarak başlayan yolculuk Technopat Genel Yayın Yönetmeni olarak devam ediyor. #Teknoloji #video #sosyalmedya #rpg #android #kahve sever. [email protected]