Anasayfa Makale iPhone 7 Nasıl Sıfırlanır?

iPhone 7 Nasıl Sıfırlanır?

iPhone 7 ile birlikte cihaz sıfırlama ayarları değişti. Bu makalede yeni yöntemi anlatıyoruz.

iPhone’u çeşitli sebeplerle sıfırlama ihtiyacı duyabilirsiniz. Örneğin o anda kullandığınız uygulama veya oyun cihazı kilitleyebilir, uygulamalar sorunlu çalışabilir veya cihazınız genel olarak yavaşlayabilir. Böyle durumlarda cihazınızı normale döndürmek için en hızlı ve en kesin çözüm yöntemi cihazı sıfırlamaktır.

Apple, yeni iPhone sürümünde mekanik Home tuşunu kaldırdı ve yerine katı hal Home tuşunu koydu. Bu sebeple artık Home tuşu cihazı sıfırlamak için kullanılamıyor. Ancak Apple sıfırlama seçeneğini kaldırmış değil, sadece kullanılan tuşlar değişti.

Önceden Home ve güç tuşlarına 10 saniye basılı tutarak girilen sıfırlama modu, artık farklı bir kombinasyona sahip. Eğer cihazınız bir sebepten ötürü donarsa, cihazın sağ tarafında bulunan güç tuşu ile sol tarafında bulunan ses kısma tuşuna, ekran kapanıp Apple logosu görünene kadar basılı tutun. Logoyu gördüğünüzde ise elinizi tuşlardan çekin.

Bu işlemden sonra cihazınız hızlı bir şekilde sıfırlanacaktır. Artık cihazınızı yavaşlatan veya donduran sorunlar olmadan iPhone 7’nizi kullanmaya devam edebilirsiniz.